Strona główna | Aktualności


Find more about Weather in Poznań, PL
5948gluszyna.pl


Aktualności z naszego osiedla


Pożegnanie.
[Czwartek, 12 listopada 2020]
Zamykamy stronę Osiedla Głuszyna.
Strona powstała 9 lat temu, z inspiracji Rady Osiedla by przekazywać wiadomości z działalności Rady oraz zamieszczać informacje z Osiedla. Niestety w tej kadencji większość Radnych traktuje tę stronę jako prywatną, preferując inne media z dotarciem z informacją do Mieszkańców.
Wszystkiego dobrego Mieszkańcom Osiedla Głuszyna życzę.
/ Stobieniecki Krzysztof. /
Konsultacje społeczne.
[Piątek, 16 października 2020]
Do 26.10.2020 trwa II etap konsultacji społecznych w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ,,Rejon cmentarza przy ulicy Daszewickiej”.
W związku z sytuacją pandemiczną konsultacje tylko mailowe z Miejską Pracownią Urbanistyczną.
/ Jolanta Gątarska /
Ogłoszenia Rady Osiedla Głuszyna SENIORALNI 60+
[Piątek, 18 września 2020]
/ Jolanta Gątarska /
WNUCZEK RADZI I OSTRZEGA
[Środa, 15 lipca 2020]
Akcja informacyjna Straży Miejskiej i Policji ma na celu ostrzec mieszkańców Poznania, zwłaszcza osoby starsze przed oszustami podającymi się za pracowników różnych instytucji. Z plakatu dowiecie się jak działają oszuści, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz co robić zanim otworzy się drzwi obcej osobie.
/ Jolanta Gątarska /
PUCHAR POLSKI AMP FUTBOL NA OSiR GŁUSZYNA
[Wtorek, 7 lipca 2020]
5 lipca 2020 r. na boisku OSiR odbyły się mecze Pucharu Polski AMP Futbol zorganizowane przez klub piłkarski Warta Poznań. Było to historyczne wydarzenie, gdyż po raz pierwszy mecze ekstraklasy odbyły się na obiektach Lotnika. Wygrał Hutnik Kraków (trzykrotny mistrz Polski). Warta Poznań debiutowała, zajęła drugie miejsce. Trzecie miejsce zajął Widzew Łódź.

Przy organizacji pomagali wolontariusze z Fundacji Runport.

Przybyła liczna publiczność. Zachowane były zasady bezpieczeństwa higienicznego, przed wejściem odbyła się dezynfekcja rąk. Wśród gości byli m.in. były Prezes AMP Futbol i trener kadry narodowej.

Mecze dofinansowywało Ministerstwa Sportu.
/ Krzysztof Stobieniecki /
BUDOWA ULICY OŻAROWSKIEJ – KONSULTACJE SPOŁECZNE
[Środa, 24 czerwca 2020]
Konsultacje społeczne dotyczące budowy ul. Ożarowskiej na odcinku od ul. Głuszyna do ul. Czernichowskiej rozpoczną się w poniedziałek, 29 czerwca 2020 r.

Odcinek ul. Ożarowskiej, będący przedmiotem planowanych konsultacji to obecnie piaszczysta droga gruntowa, biegnąca w sąsiedztwie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Jej budowa przyczyni się do poprawy warunków ruchu dla mieszkańców osiedli Głuszyna i Starołęka-Minikowo-Marlewo. Dzięki niej powstanie wygodne połączenie z Głuszyny w kierunku centrum Poznania, jak również odciążona zostanie często zatłoczona ul. Starołęcka.

Szczegółowy opis zmian proponowanych w koncepcji ul. Ożarowskiej, wraz z planem sytuacyjnym, zostanie zamieszczony na stronie internetowej ZDM 29 czerwca br. Od tego dnia do 17 lipca zainteresowane osoby będą mogły przesłać uwagi, pytania lub propozycje zmian do opublikowanej dokumentacji.

Z uwagi na epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 konsultacje społeczne odbędą się wyłącznie drogą korespondencyjną (poprzez wiadomości email i pocztę tradycyjną).

ZDM-koncepcja ul. Ożarowskiej.
e-mail: zdm@zdm.poznan.pl
/ Jolanta Gątarska /
ZŁÓŻ WNIOSEK PRZEZ INTERNET I ZOSTAŃ W DOMU
[Wtorek, 23 czerwca 2020]
Poznańskie Centrum Świadczeń zachęca do skorzystania z akcji

,,Złóż wniosek przez internet i zostań w domu ’’.

Akcja ma na celu zachęcenie klientów do składania wniosków on-line bez konieczności osobistej wizyty w Poznańskim Centrum Świadczeń. W związku z obowiązującym stanem pandemii należy zachować szczególny reżim sanitarny.

Wnioski o świadczenia w formie elektronicznej będzie można składać już w lipcu. Natomiast wszystkie osoby, które będą chciały złożyć wnioski w formie tradycyjnej w siedzibie urzędu będą to mogły zrobić dopiero w sierpniu.

Mieszkańcy Poznania będą mogli ubiegać się o świadczenia rodzinne, alimentacyjne, stypendia oraz świadczenie ,,Dobry Start’’ w jednorazowej wysokości 300 zł przysługujące niezależnie od dochodu na dzieci, które rozpoczną rok szkolny. W tym roku nie będzie konieczności składania wniosków o kontynuację świadczenia wychowawczego, ponieważ to jest przyznane do maja 2021 roku.

Poznańskie Centrum Świadczeń jest jednostką organizacyjną Miasta Poznania, realizującą zadania z zakresu zabezpieczenia społecznego. Do zadań tych należy przyznawanie oraz wypłata mieszkańcom Poznania świadczeń rodzinnych, wychowawczych, alimentacyjnych, dodatków mieszkaniowych, dodatków energetycznych, stypendiów dla uczniów oraz świadczenia ,,Dobry Start’’. Ponadto Centrum zajmuje się dystrybucją kart dla rodzin wielodzietnych oraz poznańskich seniorów.

Szczegółowe informacje nt. świadczeń dostępne są dla Klientów na stronie internetowej pod adresem
PCŚ-Poznań.

Telefoniczna informacja o świadczeniach dla Klientów jest realizowana przez POZnań Kontakt (tel. 61 646 33 44).
/ Jolanta Gątarska /
NASI DZIELNI OCHOTNICY Z OSP GŁUSZYNA
[Poniedziałek, 22 czerwca 2020]
Najwyższa pora aby pochwalić naszych strażaków z OSP Głuszyna. Od początku roku 2020 interweniowali oni ponad 50 razy, biorąc udział m.in. w gaszeniu pożarów oraz organizując działania pomocowe w związku z zagrożeniem COVID 19. Nasi ochotnicy z wielkim zaangażowaniem, narażając własne zdrowie, wspierali wiele placówek medycznych, w tym jednoimienny szpital zakaźny przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Od samego początku trwania epidemii koronawirusa organizowali zbiórki produktów spożywczych, higienicznych i środków ochrony indywidualnej angażując w to zarówno mieszkańców naszego osiedla jak i firmy prywatne. Nasi strażacy pomagają też osobom przebywającym na kwarantannie, przeprowadzają dekontaminacje (usuwanie drobnoustrojów) przystanków tramwajowych i autobusowych oraz angażują się w wiele innych działań. Bardzo Wam, drodzy strażacy dziękujemy. Przykładem wdzięczności mieszkańców jest charytatywna zbiórka pieniędzy, dzięki której strażacy mogli zakupić profesjonalny sprzęt bhp przeznaczony do suszenia ubrań i ozonowania powietrza.

Więcej informacji o naszych ochotnikach znajdziecie w artykule ,,Jakubowego Kwartalnika’’, elektronicznego wydania czasopisma parafii pw. Św. Jakuba Większego Apostoła w Poznaniu.
/ Jolanta Gątarska /
BUDOWA ZATOKI AUTOBUSOWEJ
[Środa, 6 maja 2020]
Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął zaplanowaną już od dawna inwestycję ,,Budowa zatoki autobusowej przy ul. Sypniewo (przystanek linii autobusowej 58 ,,Piotrowo’’ – strona północna)’’. Projekt oraz finansowanie były przygotowane przez Radę Osiedla na rok 2018. Niestety, dopiero w tym roku inwestycja doszła do skutku. Wybudowanie zatoki przyczyni się do bezpieczeństwa i usprawnienia ruchu na ulicy Głuszyna i Sypniewo.
/ Stobieniecki Krzysztof /
ZDROWYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
#zostanwdomu
[Piątek, 10 kwietnia 2020]
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych,
wszystkim Mieszkańcom naszego osiedla życzymy dużo spokoju oraz wielu pozytywnych myśli. Przede wszystkim życzymy Wam drodzy Sąsiedzi, Koleżanki i Koledzy, Przyjaciele dużo zdrowia dla Was i Waszych bliskich.

Rada Osiedla Głuszyna
/ Jolanta Gątarska /
Koronowirus- informacje o bezpieczeństwie
[Czwartek, 9 kwietnia 2020]
Informacja z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
dot. podstawowych zasad bezpieczeństwa w walce z koronowirusem.
/ Krzysztof Stobieniecki /
Drogie Seniorki, Drodzy Seniorzy ZOSTAŃCIE W DOMACH!
[Wtorek, 24 marca 2020]
W związku z zaostrzeniem się sytuacji epidemiologicznej w kraju i naszym mieście oraz tym, że wciąż wielu poznańskich seniorów przebywa poza domem - zwracamy się z prośbą o ponowne zaapelowanie do seniorów o to, by - jeśli to możliwe - pozostawali w domu i przestrzegali podstawowych zasad.
W załączniku znajdziecie Państwo plakat z apelem do seniorów oraz informacją o tym, jak skorzystać z usługi "Zakupy dla seniora”, którą uruchomiło Miasto Poznań. Prosimy o udostępnienie go na Państwa stronach internetowych oraz wydrukowanie plakatu i umieszczenie go w widocznym miejscu w Państwa siedzibie (np. na oknach), na tablicach informacyjnych itp.
Mając na uwadze bezpieczeństwo poznańskich seniorów oraz pozostałych mieszkańców miasta, liczymy na owocną współpracę.

-- Pozdrawiam Izabela Błażejewska
Centrum Inicjatyw Senioralnych
ul. Mielżyńskiego 24
61-725 Poznań
tel. 61 847 21 11
tel. 61 842 35 09
www.centrumis.pl
/ Krzysztof Stobieniecki /
Informacje miejskie o koronowirusie
[Wtorek, 17 marca 2020]
Szanowni Mieszkańcy,
Poniżej link do miejskiej strony dotyczącej wszelkich informacji o koronowirusie.
Informacje Poznań koronowirus.
/ Jolanta Gątarska /
POMOC SENIOROM
[Sobota, 14 marca 2020]
DRODZY MIESZKAŃCY!
Obecnie w naszym kraju jak i na świecie panuje trudna sytuacja. Powinniśmy być odpowiedzialni i zachować wszystkie środki ostrożności - nie wychodzić z domu. Unikać kontaktów międzyludzkich. Osoby młodsze mniej dotkliwie przechodzą zarażenie, lecz są one źródłem przenoszenia i transmisji wirusa! Natomiast narażone są osoby starsze i te, które mają inne dolegliwości. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo wychodzimy potrzebom seniorów na przeciw! Jeżeli ktoś z Państwa potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów pójścia na pocztę czy wyjścia na spacer z pupilem - zrobimy to. Prosimy o kontakt i zachęcamy wszystkich młodych do pomocy! Chętnie dopiszemy poniżej kolejne osoby.


E-mail kontaktowy: bartkowiak.bartosz@wp.pl

Justyna: 509 088 329 - Sypniewo i bloki
Ola: 728 330 149 - Głuszyna i bloki
Bartek: 504 499 932 - Głuszyna i bloki
Krzychu: 608 251 600 - bloki
/ Bartosz Bartkowiak /
Pismo Prezydenta Miasta Poznania do Seniorek i Seniorów
[Środa, 11 marca 2020]
Szanowni Państwo,
w załączniku znajduje się pismo Prezydenta Miasta Poznania skierowane do Seniorek i Seniorów, dotyczące obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju.
Prosimy o zapoznanie się z jego treścią.
/ Jolanta Gątarska /
DOBRE WIEŚCI O PRZEBUDOWIE ULICY OŻAROWSKIEJ
[Środa, 4 marca 2020]
W dniu 28 lutego 2020 r. przedstawiciele Rad Osiedlowych z Głuszyny i Starołęki- Minikowa- Marlewa, w Zarządzie Dróg Miejskich, zostali zapoznani z koncepcją przebudowy ulicy Ożarowskiej (trzy warianty) . Projektowana jest również ścieżka pieszo-rowerowa w ulicy Obodrzyckiej, Gołężyckiej, Baranowskiej, Ożarowskiej, Głuszyna. Konsultacje społeczne z mieszkańcami odbędą się w marcu. Radni osiedlowi optowali za wariantem III. W tym roku jeszcze ma się rozpocząć przebudowa wiaduktu w ulicy Gołężyckiej. Kilkuletnie starania Radnych Osiedlowych szczególnie byłego Przewodniczącego Rady p. Henryka Kani mogą się niebawem sfinalizować. Wszystko zależy od środków finansowych, które w najbliższych latach na ten cel przeznaczy Prezydent Miasta Poznania. Liczymy na dotrzymanie obietnicy przez Prezydenta Jacka Jaśkowiaka, że do końca jego kadencji ulica Ożarowska zostanie wybudowana. Budowa ulicy Ożarowskiej jest oczekiwana przez Mieszkańców Głuszyny od kilkudziesięciu lat.
/ Krzysztof Stobieniecki /
Jak poprawnie segregować śmieci?
[Wtorek, 11 lutego 2020]
Z roku na rok wytwarzamy coraz więcej odpadów i chociaż segregujemy coraz lepiej, wciąż pojawiają się wątpliwości, co zrobić z papierem po maśle, kartonem po mleku czy torebką po herbacie.
Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej przygotował dla mieszkańców naszej aglomeracji nowe materiały informacyjne dotyczące prawidłowego postępowania z odpadami. Nasza znajomość przepisów oraz świadomość opłaci się wszystkim, bowiem w skali pojedynczego gospodarstwa domowego oraz w skali makro- płacimy wtedy mniej za usługi wywozu i segregacji odpadów oraz żyjemy w czystszym i ładniejszym środowisku. We wrześniu 2018 r. uruchomiono darmową aplikację WYWOZIK GOAP, w której możemy znaleźć np. terminy wywozu śmieci wpisując odpowiedni adres. Warto też zapoznać się z poradnikiem – książeczką załączoną w wersji do pobrania.
Szczegółowe informacje można też odszukać na stronie internetowej: www.goap.org.pl

Instrukcja segregacji.
/ Jolanta Gątarska /
BEZPŁATNE: INTERNET, KOMPUTER, SZKOLENIE! Projekt ,,Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu’’
[Piątek, 7 lutego 2020]
Miasto Poznań realizuje projekt w ramach którego mieszkańcom Poznania użyczane są bezpłatnie zestawy komputerowe, zapewniany jest dostęp do internetu oraz szkolenie z podstaw obsługi komputera.

Wnioski można składać od 3.lutego do 15.lipca 2020 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Projekt skierowany jest do mieszkańców Poznania (wymagany meldunek) korzystających z pomocy społecznej/ zasiłków rodzinnych/ – o dochodzie poniżej 700 zł netto lub osób posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, również do samotnych rodziców lub rodzin zastępczych.


Miejsce składania wniosków Urząd Miasta Poznania, ul. Matejki 50, pokój 209, II piętro, tel. 61 878 51 82, 61 878 51 40

Więcej informacji: www.poznan.pl/wykluczeniecyfrowe
/ Jolanta Gątarska /
JASEŁKA W PRZEDSZKOLU ,,IKAREK’’
[Wtorek, 28 stycznia 2020]
W dniu 20 stycznia 2020 r. dzieci z przedszkola ,,Ikarek’’ zaprezentowały mieszkańcom Głuszyny Jasełka oraz wierszyki i piosenki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Do pięknego występu artystycznego Maluszków przygotowały Panie wychowawczynie, za co im bardzo dziękujemy.
Organizatorami uroczystości byli: Rada Osiedla Głuszyna oraz Przedszkole Nr 17 ,,Ikarek’’. Przybyli Mieszkańcy naszego osiedla poczęstowani zostali domowymi wypiekami oraz kawą i herbatą, a dla Maluchów przygotowane były słodkie niespodzianki.
/ Jolanta Gątarska /
WYSTĘP DZIECI Z PRZEDSZKOLA ,,IKAREK”
[Sobota, 11 stycznia 2020]
20 stycznia 2020 r. (pon.) o godz. 15.30 w budynku przedszkola w Sali Teatralnej (wejście z lewej strony od wejścia głównego – schodami w dół) odbędzie się występ dzieci z naszego przedszkola – dzieci zaprezentują Jasełka oraz krótki program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyłych Gości poczęstujemy kawą i herbatą oraz domowym ciastem.

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców
Rada Osiedla Głuszyna oraz Przedszkole ,,IKAREK’’
/ Jolanta Gątarska /
Program Profilaktyki Nowotworów Skóry.
[Piątek, 10 stycznia 2020]
Nowotwory złośliwe skóry należą do najliczniejszej grupy złośliwych chorób onkologicznych. Jest ich kilka rodzajów, przy czym najczęściej diagnozowane są raki podstawnokomórkowe, płaskonabłonkowe oraz powszechnie znane czerniaki. Niezależnie od rodzaju, na ich rozwój silnie wpływają czynniki środowiskowe, przede wszystkim ekspozycja skóry na promieniowanie słoneczne.
/ Jolanta Gątarska /
UCZCIJMY 101. ROCZNICĘ POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO
[Piątek, 20 grudnia 2019]
27 grudnia 2019 roku będziemy obchodzili 101. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji w Poznaniu odbędzie się wiele różnych uroczystości. Zachęcamy Mieszkańców naszego Osiedla Głuszyna do wzięcia udziału m.in. w dwóch wydarzeniach, na które wstęp jest wolny i które odbędą się w centrum Poznania.

1. Widowisko Multimedialne ,, Światło Zwycięstwa. Poznań 2019’’ - godz. 18.30, Plac Wolności.

2. Koncert ,,Wielkopolanie śpiewają Niepodległej’’ - wspólny śpiew pieśni z okresu powstania wielkopolskiego, godz. 19.30, dziedziniec Urzędu Miasta Poznania.
/ Jolanta Gątarska /
WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !
[Czwartek, 19 grudnia 2019]
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Mieszkańcom naszego osiedla składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, ciepłej i rodzinnej atmosfery oraz okazji do odpoczynku i zadumy. Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia, poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia towarzyszą Państwu przez cały Nowy Rok.

Rada Osiedla Głuszyna
/ Jolanta Gątarska /
Zmiana terminu spotkania przedświątecznego dla Seniorów 60+
[Środa, 4 grudnia 2019]
Spotkanie przedświąteczne dla Seniorów 60+ naszego osiedla odbędzie się 11 grudnia 2019 r. (środa) w Domu Działkowca ,,Głuszynka’’. Godz. 16.30. Za zmianę przepraszamy.
/ Stanisława Sezonowicz /
Spotkanie autorskie z Witoldem Gadowskim
[Czwartek, 28 listopada 2019]
6 grudnia 2019 r. o godz. 18.00 Biblioteka Klubu 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego zaprasza na spotkanie autorskie z dziennikarzem śledczym i publicystą Witoldem Gadowskim, autorem pasjonujących książek sensacyjnych opartych na prawdziwych wydarzeniach. Gadowski pisze o współczesnym terroryzmie, mafii, przemycie itp., jest autorem m.in. „Smaku wojny”, „Wieży komunistów”, ,,Szlag trafił” , współautorem ,,Tragarzy śmierci”.

Wstęp wolny
Sala Widowiskowa
Więcej inf. pod nr tel. 261 548 589
/ Jolanta Gątarska /
Spotkanie z p. Tomaszem Lewandowskim - prezesem Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu
[Wtorek, 26 listopada 2019]
26 listopada 2019 r. w odpowiedzi na zaproszenie Lokatorów mieszkań komunalnych przy ul. Sypniewo 23, p. Henryk Kania z Rady Miasta Poznania zaprosił prezesa Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych p. Tomasza Lewandowskiego na spotkanie z zainteresowanymi mieszkańcami Głuszyny. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 53, zorganizował je przewodniczący Zarządu Osiedla p. Krzysztof Stobieniecki. W spotkaniu wzięli też udział Osiedlowi Radni.
Przybyli mieszkańcy przedstawili Prezesowi ZKZL swoje oczekiwania dotyczące poprawy warunków bytowych w swoich mieszkaniach. Niestety, bardzo duża liczba potrzeb remontowych w mieszkaniach komunalnych w całym mieście oraz niewystarczająca kwota środków finansowych jaką ma do dyspozycji zarząd nie napawają optymizmem. Pan Lewandowski zobowiązał się w 2020 roku dokonać szczegółowego przeglądu budynków mieszkalnych ZKZL przy ulicy Sypniewo 23, by podjąć decyzję co do zasadności przyszłych inwestycji w te lokale. Padła również deklaracja utwardzenia dróg znajdujących się między budynkami. Niedługo zapadnie też decyzja z Urzędu Miasta w sprawie wybudowania nowej drogi dojazdowej do tych lokali.
/ Jolanta Gątarska /
Prof. Peter Gray z Queen’s University Belfast, znawca postaci Pawła Edmunda Strzeleckiego z oficjalną wizytą na Głuszynie
[Czwartek, 21 listopada 2019]
Z przyjemnością informujemy, że 21 listopada 2019 r. na naszym osiedlu gościliśmy prof. Petera Gray’a. Pan Profesor zajmuje się XIX-wieczną historią Irlandii, szczególnie okresem Wielkiego Głodu, a przy tej okazji również postacią Pawła Edmunda Strzeleckiego. Uroczyste spotkanie z Panem Profesorem odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 53 noszącej imię naszego wielkiego odkrywcy, naukowca i filantropa Pawła Edmunda Strzeleckiego. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Rady Osiedla Głuszyna, którzy pokazali Panu Profesorowi także inne miejsca poświęcone P.E. Strzeleckiemu: pamiątkową tablicę na murach naszego kościoła parafialnego oraz nowy park noszący imię podróżnika. Gościł z nami również p. Wojciech Owsianowski, Członek Honorowy PTTK.

Strzelecki znany jest bardziej jako badacz Australii, mniej znane są jego inne osiągnięcia. Przebywając w połowie XIX w. w Irlandii wspierał on głodujących Irlandczyków organizując zbiórki pieniężne i dokumentując ten najbardziej bolesny moment w dziejach kraju.

Profesor Gray wygłosił wykład w dniu 21 listopada, o godzinie 18:00, w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Wykład odbywał się w ramach obchodów 20-lecia powstania Konsulatu Honorowego Irlandii w Poznaniu. Organizatorem była Ambasada Irlandii w Warszawie i Konsulat Honorowy Irlandii w Poznaniu.
/ Jolanta Gątarska /
SPOTKANIE ANDRZEJKOWE DLA SENIORÓW
[Niedziela, 10 listopada 2019]
22 LISTOPADA 2019 (PIĄTEK) O GODZINIE 17.00 W DOMU DZIAŁKOWCA ,,GŁUSZYNKA” ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE ANDRZEJKOWE - zapisy i informacje od 13.XI. w Zakładzie Fryzjerskim Pani Jarzębowskiej

ZAPEWNIAMY:
- CIASTO, OWOCE, SOKI, KAWĘ, HERBATĘ,
- GRY PLANSZOWE I SPRAWNOŚCIOWE,
- DEGUSTACJĘ SMAKÓW LATA ZAMKNIĘTYCH W SŁOIKACH,
- KONKURS NA NAJSMAKOWITSZY PRZETWÓR,
- ULUBIONE UTWORY MUZYCZNE

ZAPRASZAMY !

PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW BUDŻETU MIASTA POZNANIA PROJEKT OPRACOWAŁY: STANISŁAWA SEZONOWICZ, ELŻBIETA KOTOWICZ, WANDA WAKSMAN
/ Jolanta Gątarska /
JESIENNE PROPOZYCJE RADY OSIEDLA DLA SENIORÓW
[Sobota, 9 listopada 2019]

1 . BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA SENIORÓW ,,ZDROWY KRĘGOSŁUP” – Szkoła Podstawowa Piątek godz. 19.00 (od 15 listopada 2019).
2. WARSZTATY ,,TRENING PAMIĘCI” - Dom Działkowca ,,Głuszyna” Poniedziałek godz. 10.00 (od 18 listopada 2019).
3. WYCIECZKA DO GNIEZNA - 7 grudnia 2019 r. (zapisy od 13 listopada w Zakładzie Fryzjerskim Pani Jarzębowskiej).
4. SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE - Dom Działkowca ,,Głuszynka” 12 grudnia godz. 18.00.
5. INDYWIDUALNE KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM TEL. 504 655 349
(Projekt finansowany jest ze środków UMP)
/ Jolanta Gątarska /
PIOSENKI KABARETOWE W KLUBIE 31. BLT
[Piątek, 8 listopada 2019]
23 listopada 2019 r. Klub 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego zaprasza na przedstawienie

UZDROWISKO Piosenka-zdrój, podczas którego usłyszymy piosenki kabaretowe ,,Dziewczyny, ciasteczka i żart” Kabaretu AFERA, zobaczymy też Kwartet Radosny PRIMADONNY oraz Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.

Odbędą się dwa przedstawienia: o godz.17.00 oraz 19.30

Wstęp wolny za okazaniem wejściówki; szczegóły pod nr tel. 261 548 556
/ Jolanta Gątarska /
ZWYCIĘSKIE PROJEKTY NA GŁUSZYNIE
[Czwartek, 7 listopada 2019]
Miło jest nam poinformować mieszkańców naszego osiedla, że w konkursie na najlepszy projekt w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2020 zwyciężyły aż trzy projekty z Głuszyny.
Są to:

1.Nasz Sportowy Fyrtel
Darmowe zajęcia rekreacyjno-sportowe dla mieszkańców Różnorodne bezpłatne zajęcia rekreacyjno- sportowe dla wszystkich mieszkańców Głuszyny, Krzesin-Pokrzywna-Garaszewa, Starołęki-Minikowa-Marlewa, Szczepankowa-Spławia i Krzesinek.

2.Usprawnienie działania strażaków OSP Poznań-Głuszyna
Zakup nowego lekkiego samochodu ratownictwa technicznego, celem poprawy mobilności i dyspozycyjności jednostki podczas działań.

3.Poprawa bezpieczeństwa strażaków OSP Poznań-Głuszyna
Zakup środków ochrony indywidualnej dla strażaków, celem poprawy bezpieczeństwa i profilaktyki nowotworowej.
/ Jolanta Gątarska /
GRY PLANSZOWE W KLUBIE 31. BLT
[Środa, 16 października 2019]
Klub 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego ul. Silniki 1 zaprasza wszystkich zainteresowanych grami planszowymi na cotygodniowe spotkania we wtorki w godz.16.00 - 18.00.
W gry planszowe będą mogli pograć zarówno juniorzy, jak i seniorzy oraz początkujący lub zaawansowani gracze. Wstęp jest wolny.

Więcej informacji pod nr tel. 261 548 589
/ Jolanta Gątarska /
WARSZTATY W KLUBIE 31. BLT DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
[Poniedziałek, 14 października 2019]
Zachęcamy rodziców małych dzieci oraz młodzież naszego osiedla do zapoznania się z całorocznym planem warsztatów, które będą odbywały się w pracowniach Klubu 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w roku szkolnym 2019/2020.
/ Jolanta Gątarska /
ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ
[Niedziela, 13 października 2019]
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty dużo zdrowia, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z pracy.
Serdecznie gratulujemy p. Dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi Nr 5 Barbarze Osiak Nagrody Prezydenta m. Poznania.

Rada Osiedla
/ Jolanta Gątarska /
BIESIADA SENIORALNA
[Sobota, 12 października 2019]
W sobotę 19 października 2019 r. o godz. 18.00 w Domku Działkowca ,,GŁUSZYNKA’’ starsi mieszkańcy naszego osiedla będą mogli spotkać się przy kawie i ciastku, posłuchać muzyki oraz potańczyć. Szczegółowe informacje oraz zapisy odbywają się w Zakładzie Fryzjerskim u Pani Jarzębowskiej.
Drodzy Seniorzy, mocno zachęcamy i zapraszamy.
/ Stanisława Sezonowicz /
SPRZĄTANIE ŚWIATA NA GŁUSZYNIE
[Czwartek, 26 września 2019]
W sobotę 21 września 2019 r. mieszkańcy osiedla wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Akcję zorganizowali radni osiedla Głuszyna, a pieczę nad wszystkim trzymał p. Radosław Sip. Przyłączyła się też młodzież szkolna wraz z opiekunami oraz chętni mieszkańcy Głuszyny. Zebrano ponad 20 worków śmieci z pobliskiego lasu. Wszystkim uczestnikom Sprzątania bardzo dziękujemy.

Apelujemy - nie wyrzucamy butelek, plastikowych opakowań, zużytych urządzeń, ubrań i wszelkich niepotrzebnych rzeczy do lasu. Śmieci wrosły już w glebę lasu, co stanowi zagrożenie nie tylko dla świata roślin i zwierząt, ale również dla ludzi.
/ Jolanta Gątarska /
Zaproszenie na film "Instruktor".
[Środa, 25 września 2019]
Zapraszamy Mieszkańców Osiedla Głuszyna na projekcje filmu ,,Instruktor”, która odbędzie w dniu 05.10.2019 r. godz. 10:00 w klubie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego, przy ul. Silniki 1.
Film opowiada historię niezwykłego człowieka, pilota wojskowego i instruktora aeroklubowego płk pil. Hieronima ,,Franka” Kowalskiego, syna pułku z czasów II wojny światowej, wieloletniego pilota 62. pułku lotnictwa myśliwskiego, Kawalera Orderu Virtuti Militari.

Wstęp wolny.
/ Krzysztof Stobieniecki /
ZAJĘCIA SPORTOWY FYRTEL
[Czwartek, 12 września 2019]
W ramach projektu Sportowy Fyrtel mieszkańcy naszego osiedla mogą korzystać z nieodpłatnych zajęć sportowo – rekreacyjnych.

Wtorek (Przedszkole Nr 17 ,,Ikarek”, ul. Głuszyna 206 A)
10.00 – 10.45 ZDROWY KRĘGOSŁUP (dla seniorów)
11.00 – 11.45 ZUMBA GOLD (dla seniorów)
12.00 – 12.45 ZDROWY KRĘGOSŁUP (dla seniorów)

Wtorek (przedszkole Nr 17 ,,Ikarek”, ul. Głuszyna 206 A)
17.00 – 17.45 KSZTAŁTOWANIE SYLWETKI
18.00 – 18.45 PILATES
19.00 – 19.45 ZUMBA GOLD

Sobota ( Głuszyna – spotkanie przy placu zabaw obok ul. Czekanowskiego/Domeyki)
10.30 – 11.30 NORDIC WALKING (marsz z kijkami)

Więcej informacji o projekcie : Sportowy Fyrtel
/ Krzysztof Stobieniecki /
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE FINANSOWANE PRZEZ RADĘ OSIEDLA
[Wtorek, 10 września 2019]
W roku szkolnym 2019/20 będą kontynuowane bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży naszego osiedla z modelarstwa lotniczego w Klubie 31. BLT ul. Silniki 1 oraz dodatkowe zajęcia w Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi Nr 5 ul. Głuszyna 187. Koszt prowadzenia zajęć pokrywany jest z budżetu Rady Osiedla Głuszyna.
Kółko modelarskie w Klubie 31.BLT: wtorki i piątki godz. 16.00 – 18.30
Tematyka zajęć w szkole: kółko teatralne, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne i logopedyczne.
W okresie ferii zimowych planuje się uruchomienie zajęć sportowych, językowych i plastycznych przeznaczonych dla chętnej młodzieży szkolnej.
Koordynatorem projektu jest p. Zenobia Bałut, do której kierujemy zainteresowane osoby.
/ Krzysztof Stobieniecki /
REMONT PRZEDSZKOLA
[Sobota, 7 września 2019]
Na remonty pomieszczeń w Przedszkolu Nr 17 ,,Ikarek” w roku 2020 Rada Osiedla Głuszyna przeznaczyła ok. 25 tys. zł. We wrześniu 2019 r. przedszkole mogło przywitać Maluszków m. in. odmalowanymi szafkami oraz sprawnie działającym nowym kotłem ciepłowniczym.
/ Krzysztof Stobieniecki /
ZAJĘCIA USPRAWNIAJĄCE W WYKORZYSTANIEM SIŁOWNI ZEWNĘTRZNYCH.
[Niedziela, 1 września 2019]
Zajęcia przeznaczone są dla każdej grupy wiekowej (zarówno dla kobiet jak i mężczyzn). Zajęcia będą polegać na przeprowadzeniu treningu siłowego z elementami fitness. Składać się będą z 3 części – rozgrzewki, ćwiczeń siłowych oraz rozciągania. Instruktor na początku zajęć i w ich trakcie będzie dokładnie tłumaczył i pokazywał ćwiczenia i w razie potrzeby korygował błędy uczestników.
Zajęcia (w miarę możliwości) będą dopasowane do indywidualnych potrzeb, umiejętności i stanu zdrowia uczestników.
Celem zajęć jest poprawa sprawności fizycznej uczestników.
Zajęcia dla uczestników są nieodpłatne.


Miejsca:
OSiR Głuszyna (przy boisku Lotnika Poznań)
OSP Krzesiny (ul. Rudzka)
Szczepankowo 74 (szkoła podstawowa nr 61)
ul. Unii Lubelskiej (przy bloku nr 16) lub salce parafialnej

Szczegóły u trenera: Jakub Motała 501321468
/ Krzysztof Stobieniecki /
PARK IM. PAWŁA EDMUNDA STRZELECKIEGO
[Piątek, 16 sierpnia 2019]
Latem 2019 r. przekazany został do użytku Park im. Pawła Edmunda Strzeleckiego. Ten wielki podróżnik i odkrywca (1797 – 1873) urodził się właśnie na Głuszynie i możemy być z tego dumni. Niewiele pozostało z dawnego majątku rodziny Strzeleckich.
Odsłonięte zostały pozostałości domu, w którym urodził się Strzelecki. Dzięki wieloletnim staraniom p. Henryka Kani najpierw Przewodniczącego Rady Osiedla Głuszyna, a następnie Radnego Rady Miasta Poznania udało się zrewitalizować zaniedbany teren i utworzyć piękny park. Park usytuowany jest niedaleko OSP Poznań-Głuszyna oraz kościoła parafialnego św. Jakuba Większego Apostoła. Ładnie zaprojektowany, z alejkami, ławkami, mostkami, małymi stawami, tablicami edukacyjnymi i latarniami oraz siłownią i placem zabaw dla dzieci stanowi piękny zakątek naszego osiedla. Jesienią czekają jeszcze prace związane z nasadzeniami kwiatów i krzewów.

Zachęcamy do spacerów, jednocześnie prosimy o uszanowanie ciszy, czystości oraz infrastruktury tego pięknego parku.
/ Krzysztof Stobieniecki /
NOWA RADA OSIEDLA GŁUSZYNA KADENCJA 2019-2023
[Czwartek, 16 maja 2019]
W dniu 11.04 2019 w Sali Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowo wybranych Radnych Osiedlowych kadencji 2019-2023.
Na pierwszej sesji oprócz ślubowania, odbył się tylko wybór Przewodniczącego Rady Osiedla.
Nowym Przewodniczącym został Radny --- WOJCIECH WILCZYŃSKI.

Kolejna sesja Rady Osiedla odbyła się 07.05.2019. Głównymi punktami sesji był wybór wiceprzewodniczących Rady oraz wybór Przewodniczącego Zarządu ,jego zastępców i członków Zarządu.
Wiceprzewodniczącymi Rady zostały Radne --MARZENA MORYSON-PATALAS i STANISŁAWA SEZONOWICZ.

Przewodniczącym Zarządu został wybrany KRZYSZTOF STOBIENIECKI.

Zastępcami RADOSŁAW SIP i ROMAN BARTKOWIAK.

Członkami Zarządu zostali BARTOSZ BARTKOWIAK i PIOTR SKARŻYŃSKI.

Nowej Radzie życzymy owocnej pracy dla dobra wspólnego naszego Osiedla.
/ Krzysztof Stobieniecki /
NOWI RADNI OSIEDLOWI Kadencja 2019—2023
[Poniedziałek, 25 marca 2019]
List Prezydenta Miasta Poznania do Mieszkańców.
[Czwartek, 7 lutego 2019]

W załączniku zamieszczono List Prezydenta Miasta Poznania do Mieszkańców.
Recital Olgi Bończyk.
[Piątek, 16 listopada 2018]
W piątek 16.11.2018 R. w Klubie 31. BLT swój recital zaprezentowała Olga Bończyk, wokalistka i aktorka, kojarzona dla wielu widzów z serialem „Na dobre i na złe".
Podczas recitalu artystka zaśpiewała między innymi kilka piosenek ze swojej nowej płyty zatytułowanej „Piąta rano" oraz wiele znanych przebojów.
Licznie zabrana publiczność z dużą przyjemnością wysłuchała między innymi autorskiej interpretacji „Walca Embarras" i pięknego walca z filmu „Noce i dnie".
Natomiast piosenka „Lubię wracać tam gdzie byłem", w której artystce towarzyszył głos Zbigniewa Wodeckiego nagrodzona została owacjami na stojąco.
Takie same owacje rozległy się na zakończenie koncertu. Publiczność opuszczała gościnne progi klubu oczarowana i zachwycona.

Tekst: Rafał PIECHOTA
Zdjęcia: Kinga DUDA
/ Tekst: Rafał PIECHOTA /
Nadzwyczajne posiedzenie Rady Osiedla.
[Piątek, 21 grudnia 2018]
W dniu 21.12.2018 odbyło przedświąteczne spotkanie Rady Osiedla i zaproszonych Gości. Przewodniczący Rady Henryk Kania dokonał podsumowania rocznej działalności. Podziękował osobom i instytucjom którzy w ostatnim roku uczynili najwięcej dla rozwoju Osiedla Głuszyna. Złożył życzenia Świąteczne i Noworoczne przybyłym Gościom, jak również wszystkim Mieszkańcom naszego Osiedla.
/ Krzysztof Stobieniecki /
Uroczystość złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na cmentarzu parafialnym.
[Wtorek, 4 września 2018]
W dniu 04.09.2018 na cmentarzu parafialnym przy ul. Daszewickiej ,odbyła się uroczystość złożenia kwiatów i zapalenia zniczy.
Data 4 września 1954 roku jest początkiem tworzenia jednostki lotniczej na Krzesinach.
Przybyła liczna delegacja z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego, kultywująca tradycje 62 i 3 pułku lotnictwa myśliwskiego. Wśród licznie zebranych mieszkańców osiedla Głuszyna byli Radni Osiedlowi z Przewodniczącym Zarządu Osiedla Kazimierzem Gadomskim, piloci poznańskich pułków, personel służby inżynieryjno-lotniczej, młodzież klas lotniczych z Zespołu Szkół nr 5 z panią Dyrektor Barbarą Osiak.
Okolicznościowe przemówienia wygłosili Prezes Stowarzyszenia Pilotów Wojskowych Lotniska Krzesiny - mjr rez. pil. Krzysztof Stobieniecki i Dowódca 31 BLT płk pil. Rafał Zadencki.
W asyście wojskowej złożono wiązanki biało-czerwonych kwiatów, zapalono znicze, w miejscu symbolicznym -pod tablicą poświęconą tragicznie zmarłym pilotom 62plm.
Pamięć oddano wszystkim zmarłym żołnierzom , lotnikom, pracownikom cywilnym wojska związanym z jednostkami na poznańskich Krzesinach.
Modlitwę w ich intencji odmówił kapelan Garnizonu Poznań ks. płk Mariusz Stolarczyk.
Mieszkańcy Głuszyny nie zapominają o swojej historii, która przez lata była pisana przez żołnierzy w stalowych mundurach, wykonujących zadania na rzecz obrony ,,polskiego nieba”.
/ Krzysztof Stobieniecki /
XXIX Sesja Rady Osiedla Głuszyna.
[Środa, 4 lipca 2018]
W dniu 04.07.2018 odbyła się XXIX Sesja Rady Osiedla Głuszyna.
Sesja ważna z tego względu, że uchwalany był projekt wydatków na 2019 rok.
Na sesji tej gościliśmy zastępcę dyrektora Wydziału Jednostek Pomocniczych Miasta Poznania pana Przemysława Markowskiego. Pan dyrektor wręczył na ręce Przewodniczącego Rady Osiedla Głuszyna Henryka Kani ,list gratulacyjny z okazji dwudziestej rocznicy powstania Osiedla Głuszyna.
Życząc sukcesów oraz satysfakcji z pracy na rzecz społeczności lokalnej ,dziękował za zaangażowanie i poświęcony czas w imieniu Przewodniczącego Rady Miasta Poznania Grzegorza Ganowicza i Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.
Przewodniczący Rady Henryk Kania w krótkim rysie historycznym przedstawił dzieje naszej Rady ,przypominając zasłużonych Radnych śp. Jerzego Kledzika i śp. Marka Morysona.
[Czwartek, 8 lutego 2018]
W załączeniu przesyłam Odpowiedź ZTM na mój wniosek związany z zachowaniem częstotliwości kursowania autobusu linii 58 z okresu budowy ronda im. Felicjana Sypniewskiego. Nie można było zachować częstotliwości co 10 min. w godzinach szczytu komunikacyjnego z uwagi na wysokie koszty. Zaproponowałem więc aby autobus w tych godzinach jeździł co 12 min. Zostało to przyjęte przez ZTM. Od 1 marca nastąpi zmiana rozkładu jazdy autobusu linii 58. Mojej propozycji wsparcia udzielił i zatwierdził Dyrektor ZTM pan Piotr Snuszka.

/ Henryk Kania /
Podsumowanie pracy Rady Osiedla Głuszyna w 2017 roku.
[Środa, 10 stycznia 2018]
Sprawozdanie z pracy Rady Osiedla Głuszyna w 2017 roku (wystąpienie Przewodniczącego Rady w czasie XXIII Sesji).

Poznań, 22.12.2017 r.


Szanowni Goście, Radni Rady Osiedla i Mieszkańcy naszej społeczności lokalnej.


Spotykamy się po raz trzeci na uroczystej Sesji Rady Osiedla Głuszyna V kadencji aby podsumować pracę Rady w 2017 roku.

W bieżącym roku dysponowaliśmy środkami wolnymi w wysokości 454776,00 zł. Składową tej sumy są środki naliczone proporcjonalnie do liczby ludności i powierzchni Osiedla w kwocie 81314,00 zł oraz środki naliczone z tytułu udziału w podatku od nieruchomości 373462,00 zł. Kwotę powyższą wydatkowaliśmy w 99%.

W 2017 roku działalność Rady Osiedla Głuszyna ukierunkowana była na zrealizowaniu zaplanowanych inwestycji takich jak:

  1). Wykonanie nowej nawierzchni trawiastej na płycie głównej boiska do piłki nożnej oraz na wale z trybuną dla kibiców w OSiR Głuszyna. Przeprowadzenie zabiegów agrotechnicznych na nowej nawierzchniach w okresie gwarancyjnym;
  2). Wykonanie dokumentacji inwestycyjnej przeprowadzenia instalacji elektrycznej wraz z montażem sześciu słupów oświetleniowych po stronie północnej OSiR Głuszyna;
  3). Budowa zatoki autobusowej przy ul. Głuszyna na przeciw budynku nr 216-220.
  4) Wykonanie dokumentacji projektowej budowy zatoki autobusowej przy ulicy Sypniewo w rejonie przystanku autobusowego „Głuszyna-Baza Lotnicza”. Inwestycja ta, przy sprzyjających okolicznościach, zostanie wykonana w 2018 roku.
  Zadania te zostały zrealizowane w 100%.

Przekazaliśmy środki finansowe na inwestycje i remonty oraz zakupy sprzętu w naszych placówkach oświatowych. Dla Przedszkola nr 17 „Ikarek” na remonty przekazaliśmy 40000,00 zł; dla Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5 kwotę 80087,00 zł, w tym na dofinansowanie remontu nawierzchni bieżni 70000,00 zł, zajęcia psychoedukacyjne w ramach zajęć profilaktycznych przeciwdziałających patologiom oraz zakup materiałów dydaktycznych do tych zajęć 10087,00 zł. Do Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych przekazaliśmy 10000,00 zł na przeprowadzenie zajęć z zakresu profilaktyki zdrowotnej oraz rekreacyjno-gimnastycznych dla Seniorów.

Wsparliśmy także Ochotniczą Straż Pożarną Głuszyna poprzez przekazanie środków finansowych na zakup potrzebnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego w kwocie 10000,00 zł oraz Komisariat Policji Poznań Nowe Miasto i Straż Miejską Referatu Poznań Nowe Miasto po 3500,00 zł.

Na zadania realizowane przez Osiedle wydatkowaliśmy środki finansowe do Aquanet na opłaty za wodę do podlewania trawy na boiskach sportowych w kwocie 27040,60 zł, opłaty za energię elektryczną do Enea 35610,00 zł, naprawy bieżące na terenie OSiR Głuszyna 20000,00 zł. Wykorzystaliśmy 9878,00 zł na diety dla radnych osiedlowych.

W bieżącym roku przeprowadziliśmy 7 sesji, podjęliśmy 21 uchwał. Wszyscy radni Rady Osiedla Głuszyna dążyli do jak najlepszego wypełniania funkcji przedstawicielskich wobec swych wyborców. Pełnili dyżury w siedzibie Rady, spotykali się z wyborcami w ważnych sprawach osobistych i społecznych. Średnia frekwencja uczestnictwa radnych w sesjach Rady Osiedla wynosiła 74,28%.

Uroczysta Sesja jest okazją do złożenia podziękowań wszystkim wykonawcom zadań zrealizowanych przez Radę i Zarząd Osiedla.

Dziękujemy Przedsiębiorstwu Handlowo Usługowemu TRAWMAR Izabela Zawadzka z Daszewic za wykonanie głównej naszej inwestycji związanej z laserowym równaniem i wymianą nawierzchni trawiastej oraz montażem systemu automatycznego nawadniania na boisku do piłki nożnej na terenie OSiR Głuszyna. Słowa te kierujemy do pani Izabeli Zawadzkiej oraz Pana Marka Niemczala.

Prace agrotechniczne, porządkowe oraz remontowe na części obiektu OSiR Głuszyna w bieżącym roku realizowała Firma ASTRA PLUS. Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować Pani Aldonie Wesołowskiej i Grzegorzowi Grodzkiemu za terminowe i rzetelne wykonanie wszystkich prac. Dziękujemy również za pomoc w realizacji zadań bieżących na Osiedlu panu Tadeuszowi Jabłonce właścicielowi Firmy „Leta”.

Dobrze współpracowaliśmy z Zarządem Dróg Miejskich. Pragnę z tego miejsca podziękować Naczelnikowi Wydziału Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynierskich panu mgr inż. Maciejowi Heilmanowi i zastępcy Naczelnika tego wydziału Panu mgr inż. Mariuszowi Woźniakowi a także inżynierowi Mariuszowi Krzosowi za dużą pomoc i zrealizowanie inwestycji drogowych Osiedla.

Dziękujemy Zarządowi Zieleni Miejskiej, a w szczególności Panu Tomaszowi Lisieckiemu – Dyrektorowi ZZM oraz Panu Mateuszowi Ratajczakowi i Beniaminowi Chodorowskiemu oraz Pracowni Landio Pani Magdaleny Baranowskiej za „Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej terenu spacerowo-parkowego przy ul. Głuszyna w Poznaniu” w ramach zadania pn. „Park im. Pawła Edmunda Strzeleckiego w Poznaniu” (zrealizowanie mojej poprawki w Budżecie Poznania na 2017 rok) oraz bieżące uporządkowanie parku.

Składamy podziękowanie Panom Henrykowi i Przemysławowi Nowaczykom, właścicielom firmy Novel Instalacje Elektryczne, za projekt instalacji elektrycznej oraz zbudowanie nowego oświetlenia po stronie północnej OSiR Głuszyna.

Dziękujemy Zarządowi Komunalnych Zasobów Lokalowych na czele z Prezesem Panem Arkadiuszem Staszicą za wybudowanie placu zabawowo-rekreacyjnego w rejonie budynków komunalnych przy ul. Sypniewo 23D.

Pragniemy podziękować wszystkim Zarządom wspólnot mieszkaniowych za współdziałanie z Radą Osiedla na rzecz utrzymania czystości i porządku na terenie Osiedla Głuszyna.

Rada Osiedla składa szczególne podziękowanie Proboszczowi „Naszej Parafii” ks. Janowi Ciesiółce tj, Parafii pw. Św, Jakuba Apostoła Większego w Poznaniu za duchowe wspieranie działań rady i pracę duszpasterską z mieszkańcami Osiedla.

Dziękujemy Policji z Komisariatu Poznań Nowe Miasto oraz Straży Miejskiej z Referatu Poznań Nowe Miasto za dobrą współpracę z Zarządem Osiedla i zapewnienie mieszkańcom bezpiecznego życia.

Szczególne podziękowanie kierujemy do Dyrektorów naszych placówek oświatowo-wychowawczych: Pani mgr Barbarze Osiak i Pani mgr Agacie Gust oraz będącej już na emeryturze Pani mgr inż. Annie Liebert za pracę z naszymi dziećmi i młodzieżą.

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszynie za mozolną pracę związaną z wybudowaniem i uroczystym oddaniem strażnicy, pomoc udzielaną wszystkim poszkodowanym w wypadkach drogowych i w walce z żywiołami.

Przez cały rok wspierał Radę i Zarząd Osiedla Wydział Jednostek Pomocniczych Miasta. Dziękujemy za wszechstronną pomoc pracownikom Wydziału na czele z Dyrektorem Panem Arkadiuszem Bujakiem, a w szczególności Paniom: Marzenie Achtenberg, Danucie Łabuzińskiej, Małgorzacie Majcherek-Rembeckiej, Agnieszce Szmigiel oraz Panom: Tomaszowi Wiśniewskiemu, Kamilowi Górskiemu i Tomaszowi Pałaszyńskiemu.

Wyrazy uznania i podziękowanie pragniemy przekazać Prezydentowi Miasta Panu Jackowi Jaśkowiakowi oraz jego zastępcom Panom: Mariuszowi Wiśniewskiemu, Tomaszowi Lewandowskiemu, Maciejowi Wudarskiemu i Jędrzejowi Solarskiemu za dobre zarządzanie Miastem, a także radnym Rady Miasta Poznania za podejmowanie uchwał służących Miastu i naszej społeczności lokalnej.

W imieniu Rady Osiedla proszę naszych Miłych Gości oraz Mieszkańców Osiedla Głuszyna z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku o przyjęcie życzeń, by każdy dzień 2018 roku był radosnym i szczęśliwym spełnieniem nie tylko marzeń.

W imieniu Rady Osiedla
Przewodniczący Rady Osiedla Głuszyna
Radny Rady Miasta Poznania
Henryk Kania

/ Krzysztof Stobieniecki /
Obóz szybowcowy uczniów klas lotniczych Gimnazjum w Głuszynie
[Poniedziałek, 11 września 2017]
Od dziesięciu lat uczniowie klas lotniczych Gimnazjum nr 30 w Głuszynie podsumowanie zajęć z propedeutyki lotnictwa mają na obozie szybowcowym odbywającym się na lotnisku Przylep k. Zielonej Góry. Uczniowie mają możliwość odbyć loty szybowcami z instruktorem ,poznać smak przebywania w przestworzach. Od początku działalności klas lotniczych aktywny udział biorą członkowie Stowarzyszenia Pilotów Wojskowych Lotniska Krzesiny. Zajęcia z propedeutyki ,zajęcia w modelarni jak również wyjazd na obóz szybowcowy jest dotowany z funduszy Rady Osiedla, która co roku przeznacza fundusze na zajęcia dla młodzieży.
Święto 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego
[Poniedziałek, 4 września 2017]
W dniu 04.09.2017 w dniu Święta 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego na cmentarzu parafialnym przy ulicy Daszewickiej, odbyła się okolicznościowa uroczystość poświęcona pamięci wszystkim zmarłym żołnierzom i pracownikom cywilnym 62 pułku lotnictwa myśliwskiego i 3 pułku lotnictwa myśliwskiego. Od 2008 roku 31 BLT kultywuje tradycje 62 plm i 3plm. Data czwarty września – Święto Bazy, nawiązuje do 04.09.1954 roku , daty powołania jednostki lotniczej na lotnisku Krzesiny. Ceremonia złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą zmarłych śmiercią tragiczną pilotów 62 plm ,zgromadziła liczne grono uczestników, w tym członków Stowarzyszenia Pilotów Wojskowych Lotniska Krzesiny ,delegację 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego z dowódcą płk pil. Rafałem Zadenckim ,delegację Rady Osiedla z przewodniczącym Henrykiem Kanią i przewodniczącym Zarządu Osiedla Kazimierzem Gadomskim, żołnierzy rezerwy personelu lotniczego ,uczniów klas lotniczych Zespołu Szkół z Głuszyny, mieszkańców Osiedla Głuszyna. Okolicznościowe przemówienie ,przypominające historię jednostek lotniczych od 1954 roku, wygłosił Prezes Stowarzyszenia mjr rez. pil. Krzysztof Stobieniecki . Modlitwę za wszystkich zmarłych odmówił Kapelan Garnizonu Poznań ks. płk Mariusz Stolarczyk. Podniosłym momentem było złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy przez przybyłe delegacje. Żołnierz Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych odegrał sygnał ,,Śpij Kolego”. Oprawę uroczystości zapewnili żołnierze 31 BLT wystawiając asystę honorową.
Piosenka – Zdrój
[Piątek, 12 maja 2017]
W piątek 12.05.2017 klub 31 BLT już po raz drugi zmienił się w miejscowość uzdrowiskową Piosenka – Zdrój. Katarzyna Jamróz, Rafał Piechota, Jacek Skowroński i Marcin Chenczke zaprezentowali piosenki Jonasza Kofty w spektaklu zatytułowanym „Kofta, nastroje i żart”. Za sprawą wspaniale śpiewającej Katarzyna Jamróz i dzięki piosenką takim jak „Podróżą każda miłość jest” i „Jego portret” było lirycznie i nastrojowo. W spektaklu nie zabrakło też dynamicznych przebojów „Idź swoją drogą”, „Do łezki łezka” i wielu innych. A na koniec pani Kasia oczarowała wszystkich piękną interpretacją piosenki „Pamiętajcie o ogrodach”. Między piosenkami subtelnie żartował Rafał Piechota oprowadzając licznie zgromadzoną publiczność po tym wyjątkowym uzdrowisku. A wszystko to działo się przy czarującym akompaniamencie Jacka Skowrońskiego (piano) i Marcina Chenczke (kontrabas). Publiczność wychodziła zachwycona, dopytując kiedy w gościnnych progach klubu 31BLT pojawi się kolejne „Uzdrowisko Piosenka – Zdrój” .
/ Krzysztof Stobieniecki /
Teren Parku im.Pawła Edmunda Strzeleckiego w Głuszynie ma szansę stać się uroczym zakątkiem na naszym Osiedlu.
[Czwartek, 30 marca 2017]
Po kilku latach starań Rady Osiedla, a zwłaszcza determinacji Przewodniczącego Rady Henryka Kani ,teren Parku im.Pawła Edmunda Strzeleckiego w Głuszynie ma szansę stać się uroczym zakątkiem na naszym Osiedlu. Zarząd Zieleni Miejskiej Miasta Poznania ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej tego terenu . Po dopełnieniu wszystkich formalności, inwestycja planowana jest do realizacji w 2018-tym roku. Środki finansowe na ten cel są zaplanowane w budżecie Miasta Poznania.
/ Krzysztof Stobieniecki /
Koncert Walentynkowy
[Piątek, 17 lutego 2017]

W dniu 17.02.2017 Klub 31 BLT zmienił się w Uzdrowisko Krzesiny – Zdrój.

Autorzy i wykonawcy spektaklu „Osiecka, klimacik i żart” zaprosili publiczność do parku zdrojowego na spacer w towarzystwie piosenek Agnieszki Osieckiej.

W przedstawieniu udział wzięli Oksana Hamerska, aktorka Teatru Muzycznego w Poznaniu, pianista Jacek Skowroński, kontrabasista Marcin Chenczke a całość z poczuciem humoru prowadził Rafał Piechota.

Publiczność miała okazje posłuchać pięknych interpretacji takich przebojów jak „Bossa nova do poduszki”, „Chłopak z drewna”, „Sama chciała” i wielu innych piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej.

/ Krzysztof Stobieniecki /
Podsumowanie pracy Rady Osiedla Głuszyna w 2016 roku (wystąpienie Przewodniczącego Rady w czasie XVI Sesji).
[Poniedziałek, 19 grudnia 2016]
Poznań, 19.12.2016 r.
Szanowni Goście i Radni Rady Osiedla

To już nasze drugie spotykanie na uroczystej Sesji Rady Osiedla Głuszyna V kadencji. Tradycją tych spotkań jest podsumowanie pracy Rady w mijającym roku.

W tym roku dysponowaliśmy środkami wolnymi w kwocie 436565,00 zł. Kwotę powyższą wydatkowaliśmy w ok. 98,0 %.

W bieżącym roku Rada Osiedla Głuszyna monitorowała realizację dwóch najważniejszych dla naszej społeczności inwestycji, jakimi były:

  1. Przebudowa ul. Sypniewo w Poznaniu, na odcinku od ul. Silniki do ul. Malarskiej wraz z budową kanalizacji deszczowej oraz przebudową istniejącego oświetlenia ulicznego;

  2. Inwestycja grantowa: Budowa ciągu pieszo-rowerowego w pasie drogowym ul. Daszewickiej, od ul. Głuszyna do granicy miasta Poznania. Zostały one zrealizowane.

  Wykonaliśmy inwestycje wzmacniające bezpieczeństwo poruszania się mieszkańców po ulicach i chodnikach osiedla, tj. remont chodnika wzdłuż ulicy Głuszyna od posesji nr 158 do 160, remont nawierzchni jezdni sięgacza przy ul. Głuszyna od nr 209 do 271 (po stronie południowej). Została wykonana dokumentacja projektowa budowy zatoki autobusowej na ul. Głuszyna w rejonie budynku nr 216-220. Wykonanie tej inwestycji zostało przesunięty na wiosnę 2017 roku.

  Przekazaliśmy środki finansowe na inwestycje i remonty oraz zakupy sprzętu w naszych placówkach oświatowych. W Przedszkolu nr 17 „Ikarek” dofinansowaliśmy remont kuchni, zakup kuchni gazowej, wymianę drzwi wewnętrznych, wyposażenie placu zabaw a także zakup komputera. W Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5 dofinansowaliśmy przeprowadzenie niezbędnych remontów i napraw wakacyjnych, remont nawierzchni bieżni, zajęcia psychoedukacyjne w ramach zajęć profilaktycznych przeciwdziałających patologiom oraz zakup materiałów dydaktycznych do tych zajęć. Wsparliśmy także Ochotniczą Straż Pożarną Głuszyna poprzez przekazanie środków finansowych na zakup potrzebnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego i ciężkiego zestawu do ratownictwa w kwocie 48000,00 zł. Zaznaczyliśmy swój udział w zakupie radiowozu dla Komisariatu Poznań Nowe Miasto (3500,00 zł).

  Wśród zadań realizowanych przez osiedle wydatkowaliśmy środki finansowe do Aquanetu na opłaty za wodę do podlewania trawy na boiskach sportowych, opłaty za energię elektryczną do Enea, utrzymanie terenu oraz zakup sprzętu dla OSiR Głuszyna a także na wymianę siatek i desek pod siedziska na trybunie obiektu sportowego. Sfinansowaliśmy transport, montaż oraz podłączenie energii elektrycznej do kontenera socjalnego otrzymanego na wniosek Rady Osiedla z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP. Wykorzystaliśmy środki finansowe przeznaczone na diety dla radnych osiedlowych. Prace agrotechniczne, porządkowe oraz remontowe na obiekcie OSiR Głuszyna w bieżącym roku realizowała Firma ASTRA PLUS. Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować Pani Aldonie Wesołowskiej i Grzegorzowi Grodzkiemu za terminowe i rzetelne wykonanie wszystkich prac. Dziękujemy również za pomoc w realizacji zadań Osiedla panu Tadeuszowi Jabłonce właścicielowi Firmy „Leta”.

  Dobrze współpracowaliśmy z Zarządem Dróg Miejskich. Dodatkowo wykonane zostały prace naprawy nawierzchni jezdni przy ul. Głuszyna 209. Pragnę z tego miejsca podziękować Naczelnikowi Wydziału Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynierskich panu mgr inż. Maciejowi Heilmanowi i zastępcy Naczelnika tego wydziału Panu mgr inż. Mariuszowi Woźniakowi a także inżynierowi Mariuszowi Krzosowi za dużą pomoc i zrozumienie potrzeb Osiedla.

Dziękujemy Zarządowi Zieleni Miejskiej za uporządkowanie, zapomnianego od wielu lat, parku im. Pawła Edmunda Strzeleckiego.

Składamy podziękowanie Panom Henrykowi i Przemysławowi Nowaczykom, właścicielom firmy Novel Instalacje Elektryczne, za dobrą współpracę i wykonanie instalacji elektrycznej związanej z podłączeniem do tej sieci kontenera socjalnego.

Pragniemy podziękować wszystkim Zarządom wspólnot mieszkaniowych za współdziałanie z Radą Osiedla na rzecz utrzymania czystości i porządku na terenie Osiedla Głuszyna.

Dziękujemy Policji z Komisariatu Poznań Nowe Miasto, a w szczególności pani st. sierż. Patrycji Kruszona - naszej dzielnicowej oraz Straży Miejskiej z Referatu Poznań Nowe Miasto, w szczególności pani strażnik Patrycji Bartkowiak za dobrą opiekę nad naszym osiedlem i zapewnienie mieszkańcom bezpiecznego życia.

Dziękujemy Dyrektorom naszych placówek oświatowo-wychowawczych: Pani mgr inż. Annie Liebert, Pani mgr Barbarze Osiak i Pani mgr Agacie Gust za pracę z naszymi dziećmi i młodzieżą. Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszynie za pomoc udzielaną wszystkim poszkodowanym w wypadkach drogowych i w walce z żywiołami oraz za aktywność w dążeniu do zrealizowania zadania wybudowania nowej strażnicy.

W bieżącym roku przeprowadziliśmy 10 sesji roboczych, podjęliśmy 29 uchwał. Wszyscy radni Rady Osiedla Głuszyna dążyli do jak najlepszego wypełniania funkcji przedstawicielskich wobec swych wyborców. Pełnili dyżury w siedzibie Rady, spotykali się z wyborcami w ważnych sprawach osobistych i społecznych. Pięciu radnych uczestniczyło we wszystkich sesjach Rady, dwie nieobecności zdarzyły się 4-ro radnym, trzy i więcej nieobecności 7-ro radnym. Średnia frekwencja uczestnictwa radnych w sesjach Rady Osiedla wynosiła 81%.

Rada Osiedla Głuszyna była wspierana przez instytucji miejskie, prywatne i osoby, którym możemy nadać status „Przyjaciel Osiedla Głuszyna”. Należą do nich m. innymi:

 • Pan Mariusz Wiśniewski - Zastępca Prezydenta Miasta Poznania
 • Pan Tomasz Lewandowski - Zastępca Prezydenta Miasta Poznania
 • Pani Katarzyna Hoffman i Kamil Górski - doradcy i „opiekunowie” z WJPM
 • Pani Aldona Wesołowska - Właścicielka Firmy Astra Plus
 • Pan Grzegorz Grodzki - Prezes Firmy Astra Plus
 • Pan Maciej Heilman - Naczelnik Wydziału Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynierskich ZDM
 • Pan Mariusz Woźniak - Zastępca Naczelnik Wydziału Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynierskich ZDM
 • Pan Tadeusz Jabłonka - Właściciel Zakładu Wielousługowego „Leta”
 • Pan Henryk Nowaczyk i Pan Przemysław Nowaczyk - Firma Novel Instalacje Elektryczne
 • Pan Stanisław Barć - Właściciel Firmy „Barex” Usługi Wielobranżowe.
 • Ks. Jan Ciesiółka - Proboszcz Parafii pw. Św. Jakuba Apostoła Większego

Dziękujemy za pomoc w zrealizowaniu przez Radę Osiedla zadań 2016 roku.

W imieniu Rady Osiedla składam naszym Miłym Gościom oraz Mieszkańcom Osiedla Głuszyna życzenia miłych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2017.


Radny Rady Miasta Poznania Przewodniczący Rady Osiedla Głuszyna
Henryk Kania
/ Krzysztof Stobieniecki /
Nowy radny osiedla Głuszyna
[Środa, 5 października 2016]

Na posiedzeniu Rady Osiedla w dniu 05.10 2016 Przewodniczący Rady Henryk Kania podziękował za pracę Radnej pani Agacie Gust w związku z wygaśnięciem jej mandatu.


Ślubowanie złożył nowy Radny pan Ireneusz Ratajczak, który w wyborach otrzymał kolejno największą liczbę głosów.


Nowemu Radnemu życzymy owocnej pracy na rzecz Naszego Osiedla.

/ Krzysztof Stobieniecki /
[Piątek, 9 września 2016]

Przewodniczący Rady Osiedla Głuszyna Henryk Kania został nowym Radnym Miasta Poznania. Koledze Henrykowi serdecznie gratulujemy, życząc owocnej pracy na rzecz Miasta jak i Osiedla Głuszyna.

Mamy nadzieję, że mając swojego przedstawiciela , wieloletniego działacza samorządowego, w Radzie Miasta , głos Mieszkańców osiedli peryferyjnych będzie dobrze słyszany, a ich problemy lepiej rozwiązywane.


Wywiad z Radnym.
/ Krzysztof Stobieniecki /
Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej 19-tu , pilotom, którzy służąc w 62 pułku lotnictwa myśliwskiego zginęli śmiercią lotnika.
[Sobota, 3 września 2016]

W dniu 03.09 2016 r. miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej 19-tu , pilotom, którzy służąc w 62 pułku lotnictwa myśliwskiego zginęli śmiercią lotnika. Uroczystość przygotowało Stowarzyszenie Byłych Pilotów 62(3) plm . O godną oprawę zadbali żołnierze 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego spadkobiercy tradycji 62 plm. Udział Dowódcy Bazy płk pil. Grzegorza Ślusarza, pilotów F-16 ,kompanii honorowej z pocztem sztandarowym nadało jej podniosły charakter.

Mszę Św. z udziałem pocztów sztandarowych w intencji zmarłych tragicznie pilotów odprawił kapelan 31 BLT. Następnie, licznie zebrani mieszkańcy Osiedla Głuszyny ,Rodziny pilotów upamiętnianych tablicą, zaproszeni goście, przeszli na miejscowy cmentarz ,gdzie przy podniesionej fladze państwowej, nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy. Odsłonięcia dokonał zasłużony pilot płk rez. Hieronim Kowalski w asyście ucznia klasy lotniczej Gimnazjum nr 30 . Była salwa honorowa ,odegrano Marsz Lotników . Nad głowami zebranych pokaz kunsztu lotniczego zaprezentowała grupa akrobacyjna ,,Żelazny” kierowana przez byłego Dowódcę 31 BL płk rez. pil. Wojciecha Krupę .

W chwili zadumy złożono wieńce i wiązanki kwiatów , w tym od Rady Osiedla ,zapalono znicze.

Dziękujemy Organizatorom i wszystkim Uczestnikom za udział w tej lotniczo-patriotycznej uroczystości ,będącej lekcją historii najnowszej dla młodego pokolenia jak również dla mieszkańców Osiedla Głuszyna.

/ Krzysztof Stobieniecki /
Zdjęcia: Andrzej Gątarski
Sesja Rady Osiedla z Zastępcą Prezydenta Miasta Poznania
[Czwartek, 5 maja 2016]
Na sesji Rady Osiedla gościliśmy I Zastępcę Prezydenta Miasta Poznania Mariusza Wiśniewskiego. W kompetencjach prezydenta są między innymi sprawy bezpieczeństwa i oświaty. Usłyszeliśmy o rychłym rozpoczęciu termomodernizacji budynku szkoły, o planach budowy środowiskowej hali sportowej, budowie strażnicy OSP w Głuszynie.
/ Krzysztof Stobieniecki /
Spotkanie z Prezydentem Miasta Poznania
[Czwartek, 7 kwietnia 2016]
Odbyło się spotkanie Mieszkańców Osiedla Głuszyna z Prezydentem Miasta Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. Mieszkańcy przedstawili swoje problemy i potrzeby dotyczące szczególnie komunikacji, zieleni i czystości Osiedla. Jest zapewnienie władz Miasta o wybudowaniu chodników i oświetlenia na ulicy Sypniewo .Oczyszczenia terenu w rejonie parku P.E. Strzeleckiego w Głuszynie. Padła kolejna obietnica wybudowania ulicy Ożarowskiej w ciągu kilku najbliższych lat.
/ Krzysztof Stobieniecki /
Sesja Rady Osiedla
[Poniedziałek, 20 kwietnia 2015]
W dniu 20.04.2015 odbyła się kolejna sesja Rady Osiedla. Głównymi punktami porządku obrad były:
wybór wiceprzewodniczących Rady Osiedla,
wybór Przewodniczącego Zarządu Osiedla,
wybór zastępców Przewodniczącego Zarządu,
wybór członków Zarządu Osiedla.
Wybory miały charakter tajny.
Wiceprzewodniczącymi Rady Osiedla zostali wybrani Stanisława Sezonowicz i Krzysztof Stobieniecki.
Przewodniczącym Zarządu Osiedla został wybrany Kazimierz Gadomski. Jego zastępcami: Wojciech Wilczyński i Barbara Bartkowiak.
Członkami Zarządu Osiedla: Agata Gust i Marek Moryson.
Zostały powołane dwie komisję stałe : Bezpieczeństwa i ds. Seniorów.
W skład komisji bezpieczeństwa weszli; Krzysztof Stobieniecki, Piotr Skarżyński, Andrzej Patalas ,Anna Jędrzejczak-Jaszczyk.
W skład komisji ds.Seniorów :Stanisława Sezonowicz, Barbara Bartkowiak, Marek Moryson, Wojciech Wilczyński.
/ Krzysztof Stobieniecki /
Pierwsza uroczysta sesja V kadencji Rady Osiedla Głuszyna.
[Piątek, 10 kwietnia 2015]
W dniu 10.04.2015 w Urzędzie Rady Miasta Poznania odbyła się pierwsza uroczysta sesja V kadencji Rady Osiedla Głuszyna.
Wszyscy nowo wybrani radni złożyli uroczyste ślubowanie.
W tajnym głosowaniu dokonano wyboru Przewodniczącego Rady Osiedla, został nim, na kolejną kadencję - Henryk Kania.
Na kolejnej sesji Rady, już roboczej, zostanie dokonany wybór Wiceprzewodniczących Rady, oraz wybrany Zarząd Osiedla i jego Przewodniczący.

Czekaj wczytanie grafiki
/ Krzysztof Stobieniecki /
Podsumowanie kadencji Rady Osiedla Głuszyna (2011 – 2015).
[Niedziela, 22 marca 2015]
Kończy się czteroletnia kadencja Rady Osiedla Głuszyna. Każdego roku Rada Osiedla przedstawiała sprawozdania ze swojej działalności, które również były prezentowane w naszym Informatorze.

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem.

W dniu 22 marca 2015 r. odbędą się wybory do Rady Osiedla Głuszyna V kadencji.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej społeczności na wybory samorządowe.
Lokal wyborczy: Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5 przy ul. Głuszyna 187.
/ Krzysztof Stobieniecki /
NA GŁUSZYNIE BĘDZIE BEZPIECZNIEJ
[Środa, 4 marca 2015]
04.03.2015 na terenie jednostki OSP Głuszyna odbyła się uroczystość wręczenia decyzji o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostek OSP Poznań-Głuszyna i OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Poznań.
Włączenie jednostki OSP w Głuszynie w struktury tego systemu jest dla niej niebywałym wydarzeniem. Krajowy system ratowniczo-gaśniczy stanowi fundament ratowniczy kraju.
Skupia wokół siebie najlepsze jednostki ratownictwa, służby, inspekcje i straże. Wejście w te struktury jest prestiżowe i stanowi wyróżnienie dla jednostki za jej dotychczasową działalność ratowniczą. Jednostka taka ma możliwość dalszego rozwoju szkoleniowego, sprzętowego i organizacyjnego. Stanowi siły pierwszego reagowania w przypadku wystąpienia zagrożenia.
To powód do dumy ,ale też efekt ciężkiej pracy. Jak mówił Prezes OSP Głuszyna - druh Marek Politowicz, wymagało to wyszkolenia druhów OSP i pozyskanie odpowiedniego sprzętu.
Na Głuszynie w tym roku również, jak zapewniał Wiceprezydent Miasta Poznania pan Mariusz Wiśniewski rozpocznie się budowa nowoczesnej remizy. Strażacy będą mogli z niej korzystać już w przyszłym roku.
Będziemy trzymać za słowo włodarzy naszego miasta.
http://www.ospgluszyna.pl/index.php/aktualnosci/144-wreczenie-decyzji-o-wlaczeniu-do-krsg-osp-poznan-gluszyna-i-osp-grs-poznan
/ Krzysztof Stobieniecki /
Podsumowanie roku 2014 przez Przewodniczącego Rady Osiedla
[Piątek, 19 grudnia 2014]
Wystąpienie Przewodniczącego Rady Osiedla na uroczystej sesji Rady
[Środa, 1 stycznia 2014]
/ Krzysztof Stobieniecki /
Obóz Sportowo-szybowcowy
[Wtorek, 4 czerwca 2013]
Klasy lotnicze naszego 30 Gimnazjum w Głuszynie, w dniach 20-23 maja po raz kolejny przebywały na obozie sportowo-lotniczyn na lotnisku Przylep k/Zielonej Góry. Obóz ten jest zwieńczeniem edukacji szkolnej z zakresu lotnictwa. Daje możliwość weryfikacji teorii z praktyką i dążeń człowieka do lotu w przestworza. Młodzież oprócz zajęć sportowych wykonuje loty zapoznawcze na szybowcach,oraz jeśli starcza środków ,loty widokowe samolotami. Środki finansowe na loty zdobywa Stowarzyszenie Byłych Pilotów 62(3) plm uzyskując granty w różnych instytucjach, pozyskując sponsorów. W tym roku loty szybowcami były możliwe dzięki wsparciu finansowemu firmy ubezpieczeniowej ING TUnŻ S.A., w ramach projektu wolotariackiego. Do zobaczenia na obozie za rok.
/ Krzysztof Stobieniecki /
Nowe zdjęcia w galerii - plener.
[Wtorek, 21 maja 2013]
Zapraszamy do przejrzenia zdjęć w galerii. Galeria - plener
/ Dariusz Ludwikowski /
Witamy na nowej stronie www osiedla.
[Czwartek, 16 maja 2013]

Serdecznie witamy na nowej stronie osiedla Głuszyna.


Zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością.
Mamy nadzieję, że nowy portal spełni państwa oczekiwania. Liczymy na sugestie dotyczące zawartości nowego portalu. Wszelkie uwagi i sugestie będą mile widziane.
Prosimy o przesyłanie sugestii na adres
/ Webmaster /


wróć / do góry

Copyright © 2013-2020 by InterLaNet Dariusz Ludwikowski