Strona główna | Archiwum aktualności


Find more about Weather in Poznań, PL
5935gluszyna.pl

Archiwum aktualności z lat: 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021,

Aktualności z naszego osiedla


Pożegnanie.
[Czwartek, 12 listopada 2020]
Zamykamy stronę Osiedla Głuszyna.
Strona powstała 9 lat temu, z inspiracji Rady Osiedla by przekazywać wiadomości z działalności Rady oraz zamieszczać informacje z Osiedla. Niestety w tej kadencji większość Radnych traktuje tę stronę jako prywatną, preferując inne media z dotarciem z informacją do Mieszkańców.
Wszystkiego dobrego Mieszkańcom Osiedla Głuszyna życzę.
/ Stobieniecki Krzysztof. /
Konsultacje społeczne.
[Piątek, 16 października 2020]
Do 26.10.2020 trwa II etap konsultacji społecznych w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ,,Rejon cmentarza przy ulicy Daszewickiej”.
W związku z sytuacją pandemiczną konsultacje tylko mailowe z Miejską Pracownią Urbanistyczną.
/ Jolanta Gątarska /
Ogłoszenia Rady Osiedla Głuszyna SENIORALNI 60+
[Piątek, 18 września 2020]
/ Jolanta Gątarska /
WNUCZEK RADZI I OSTRZEGA
[Środa, 15 lipca 2020]
Akcja informacyjna Straży Miejskiej i Policji ma na celu ostrzec mieszkańców Poznania, zwłaszcza osoby starsze przed oszustami podającymi się za pracowników różnych instytucji. Z plakatu dowiecie się jak działają oszuści, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz co robić zanim otworzy się drzwi obcej osobie.
/ Jolanta Gątarska /
PUCHAR POLSKI AMP FUTBOL NA OSiR GŁUSZYNA
[Wtorek, 7 lipca 2020]
5 lipca 2020 r. na boisku OSiR odbyły się mecze Pucharu Polski AMP Futbol zorganizowane przez klub piłkarski Warta Poznań. Było to historyczne wydarzenie, gdyż po raz pierwszy mecze ekstraklasy odbyły się na obiektach Lotnika. Wygrał Hutnik Kraków (trzykrotny mistrz Polski). Warta Poznań debiutowała, zajęła drugie miejsce. Trzecie miejsce zajął Widzew Łódź.

Przy organizacji pomagali wolontariusze z Fundacji Runport.

Przybyła liczna publiczność. Zachowane były zasady bezpieczeństwa higienicznego, przed wejściem odbyła się dezynfekcja rąk. Wśród gości byli m.in. były Prezes AMP Futbol i trener kadry narodowej.

Mecze dofinansowywało Ministerstwa Sportu.
/ Krzysztof Stobieniecki /
BUDOWA ULICY OŻAROWSKIEJ – KONSULTACJE SPOŁECZNE
[Środa, 24 czerwca 2020]
Konsultacje społeczne dotyczące budowy ul. Ożarowskiej na odcinku od ul. Głuszyna do ul. Czernichowskiej rozpoczną się w poniedziałek, 29 czerwca 2020 r.

Odcinek ul. Ożarowskiej, będący przedmiotem planowanych konsultacji to obecnie piaszczysta droga gruntowa, biegnąca w sąsiedztwie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Jej budowa przyczyni się do poprawy warunków ruchu dla mieszkańców osiedli Głuszyna i Starołęka-Minikowo-Marlewo. Dzięki niej powstanie wygodne połączenie z Głuszyny w kierunku centrum Poznania, jak również odciążona zostanie często zatłoczona ul. Starołęcka.

Szczegółowy opis zmian proponowanych w koncepcji ul. Ożarowskiej, wraz z planem sytuacyjnym, zostanie zamieszczony na stronie internetowej ZDM 29 czerwca br. Od tego dnia do 17 lipca zainteresowane osoby będą mogły przesłać uwagi, pytania lub propozycje zmian do opublikowanej dokumentacji.

Z uwagi na epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 konsultacje społeczne odbędą się wyłącznie drogą korespondencyjną (poprzez wiadomości email i pocztę tradycyjną).

ZDM-koncepcja ul. Ożarowskiej.
e-mail: zdm@zdm.poznan.pl
/ Jolanta Gątarska /
ZŁÓŻ WNIOSEK PRZEZ INTERNET I ZOSTAŃ W DOMU
[Wtorek, 23 czerwca 2020]
Poznańskie Centrum Świadczeń zachęca do skorzystania z akcji

,,Złóż wniosek przez internet i zostań w domu ’’.

Akcja ma na celu zachęcenie klientów do składania wniosków on-line bez konieczności osobistej wizyty w Poznańskim Centrum Świadczeń. W związku z obowiązującym stanem pandemii należy zachować szczególny reżim sanitarny.

Wnioski o świadczenia w formie elektronicznej będzie można składać już w lipcu. Natomiast wszystkie osoby, które będą chciały złożyć wnioski w formie tradycyjnej w siedzibie urzędu będą to mogły zrobić dopiero w sierpniu.

Mieszkańcy Poznania będą mogli ubiegać się o świadczenia rodzinne, alimentacyjne, stypendia oraz świadczenie ,,Dobry Start’’ w jednorazowej wysokości 300 zł przysługujące niezależnie od dochodu na dzieci, które rozpoczną rok szkolny. W tym roku nie będzie konieczności składania wniosków o kontynuację świadczenia wychowawczego, ponieważ to jest przyznane do maja 2021 roku.

Poznańskie Centrum Świadczeń jest jednostką organizacyjną Miasta Poznania, realizującą zadania z zakresu zabezpieczenia społecznego. Do zadań tych należy przyznawanie oraz wypłata mieszkańcom Poznania świadczeń rodzinnych, wychowawczych, alimentacyjnych, dodatków mieszkaniowych, dodatków energetycznych, stypendiów dla uczniów oraz świadczenia ,,Dobry Start’’. Ponadto Centrum zajmuje się dystrybucją kart dla rodzin wielodzietnych oraz poznańskich seniorów.

Szczegółowe informacje nt. świadczeń dostępne są dla Klientów na stronie internetowej pod adresem
PCŚ-Poznań.

Telefoniczna informacja o świadczeniach dla Klientów jest realizowana przez POZnań Kontakt (tel. 61 646 33 44).
/ Jolanta Gątarska /
NASI DZIELNI OCHOTNICY Z OSP GŁUSZYNA
[Poniedziałek, 22 czerwca 2020]
Najwyższa pora aby pochwalić naszych strażaków z OSP Głuszyna. Od początku roku 2020 interweniowali oni ponad 50 razy, biorąc udział m.in. w gaszeniu pożarów oraz organizując działania pomocowe w związku z zagrożeniem COVID 19. Nasi ochotnicy z wielkim zaangażowaniem, narażając własne zdrowie, wspierali wiele placówek medycznych, w tym jednoimienny szpital zakaźny przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Od samego początku trwania epidemii koronawirusa organizowali zbiórki produktów spożywczych, higienicznych i środków ochrony indywidualnej angażując w to zarówno mieszkańców naszego osiedla jak i firmy prywatne. Nasi strażacy pomagają też osobom przebywającym na kwarantannie, przeprowadzają dekontaminacje (usuwanie drobnoustrojów) przystanków tramwajowych i autobusowych oraz angażują się w wiele innych działań. Bardzo Wam, drodzy strażacy dziękujemy. Przykładem wdzięczności mieszkańców jest charytatywna zbiórka pieniędzy, dzięki której strażacy mogli zakupić profesjonalny sprzęt bhp przeznaczony do suszenia ubrań i ozonowania powietrza.

Więcej informacji o naszych ochotnikach znajdziecie w artykule ,,Jakubowego Kwartalnika’’, elektronicznego wydania czasopisma parafii pw. Św. Jakuba Większego Apostoła w Poznaniu.
/ Jolanta Gątarska /
BUDOWA ZATOKI AUTOBUSOWEJ
[Środa, 6 maja 2020]
Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął zaplanowaną już od dawna inwestycję ,,Budowa zatoki autobusowej przy ul. Sypniewo (przystanek linii autobusowej 58 ,,Piotrowo’’ – strona północna)’’. Projekt oraz finansowanie były przygotowane przez Radę Osiedla na rok 2018. Niestety, dopiero w tym roku inwestycja doszła do skutku. Wybudowanie zatoki przyczyni się do bezpieczeństwa i usprawnienia ruchu na ulicy Głuszyna i Sypniewo.
/ Stobieniecki Krzysztof /
ZDROWYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
#zostanwdomu
[Piątek, 10 kwietnia 2020]
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych,
wszystkim Mieszkańcom naszego osiedla życzymy dużo spokoju oraz wielu pozytywnych myśli. Przede wszystkim życzymy Wam drodzy Sąsiedzi, Koleżanki i Koledzy, Przyjaciele dużo zdrowia dla Was i Waszych bliskich.

Rada Osiedla Głuszyna
/ Jolanta Gątarska /
Koronowirus- informacje o bezpieczeństwie
[Czwartek, 9 kwietnia 2020]
Informacja z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
dot. podstawowych zasad bezpieczeństwa w walce z koronowirusem.
/ Krzysztof Stobieniecki /
Drogie Seniorki, Drodzy Seniorzy ZOSTAŃCIE W DOMACH!
[Wtorek, 24 marca 2020]
W związku z zaostrzeniem się sytuacji epidemiologicznej w kraju i naszym mieście oraz tym, że wciąż wielu poznańskich seniorów przebywa poza domem - zwracamy się z prośbą o ponowne zaapelowanie do seniorów o to, by - jeśli to możliwe - pozostawali w domu i przestrzegali podstawowych zasad.
W załączniku znajdziecie Państwo plakat z apelem do seniorów oraz informacją o tym, jak skorzystać z usługi "Zakupy dla seniora”, którą uruchomiło Miasto Poznań. Prosimy o udostępnienie go na Państwa stronach internetowych oraz wydrukowanie plakatu i umieszczenie go w widocznym miejscu w Państwa siedzibie (np. na oknach), na tablicach informacyjnych itp.
Mając na uwadze bezpieczeństwo poznańskich seniorów oraz pozostałych mieszkańców miasta, liczymy na owocną współpracę.

-- Pozdrawiam Izabela Błażejewska
Centrum Inicjatyw Senioralnych
ul. Mielżyńskiego 24
61-725 Poznań
tel. 61 847 21 11
tel. 61 842 35 09
www.centrumis.pl
/ Krzysztof Stobieniecki /
Informacje miejskie o koronowirusie
[Wtorek, 17 marca 2020]
Szanowni Mieszkańcy,
Poniżej link do miejskiej strony dotyczącej wszelkich informacji o koronowirusie.
Informacje Poznań koronowirus.
/ Jolanta Gątarska /
POMOC SENIOROM
[Sobota, 14 marca 2020]
DRODZY MIESZKAŃCY!
Obecnie w naszym kraju jak i na świecie panuje trudna sytuacja. Powinniśmy być odpowiedzialni i zachować wszystkie środki ostrożności - nie wychodzić z domu. Unikać kontaktów międzyludzkich. Osoby młodsze mniej dotkliwie przechodzą zarażenie, lecz są one źródłem przenoszenia i transmisji wirusa! Natomiast narażone są osoby starsze i te, które mają inne dolegliwości. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo wychodzimy potrzebom seniorów na przeciw! Jeżeli ktoś z Państwa potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów pójścia na pocztę czy wyjścia na spacer z pupilem - zrobimy to. Prosimy o kontakt i zachęcamy wszystkich młodych do pomocy! Chętnie dopiszemy poniżej kolejne osoby.


E-mail kontaktowy: bartkowiak.bartosz@wp.pl

Justyna: 509 088 329 - Sypniewo i bloki
Ola: 728 330 149 - Głuszyna i bloki
Bartek: 504 499 932 - Głuszyna i bloki
Krzychu: 608 251 600 - bloki
/ Bartosz Bartkowiak /
Pismo Prezydenta Miasta Poznania do Seniorek i Seniorów
[Środa, 11 marca 2020]
Szanowni Państwo,
w załączniku znajduje się pismo Prezydenta Miasta Poznania skierowane do Seniorek i Seniorów, dotyczące obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju.
Prosimy o zapoznanie się z jego treścią.
/ Jolanta Gątarska /
DOBRE WIEŚCI O PRZEBUDOWIE ULICY OŻAROWSKIEJ
[Środa, 4 marca 2020]
W dniu 28 lutego 2020 r. przedstawiciele Rad Osiedlowych z Głuszyny i Starołęki- Minikowa- Marlewa, w Zarządzie Dróg Miejskich, zostali zapoznani z koncepcją przebudowy ulicy Ożarowskiej (trzy warianty) . Projektowana jest również ścieżka pieszo-rowerowa w ulicy Obodrzyckiej, Gołężyckiej, Baranowskiej, Ożarowskiej, Głuszyna. Konsultacje społeczne z mieszkańcami odbędą się w marcu. Radni osiedlowi optowali za wariantem III. W tym roku jeszcze ma się rozpocząć przebudowa wiaduktu w ulicy Gołężyckiej. Kilkuletnie starania Radnych Osiedlowych szczególnie byłego Przewodniczącego Rady p. Henryka Kani mogą się niebawem sfinalizować. Wszystko zależy od środków finansowych, które w najbliższych latach na ten cel przeznaczy Prezydent Miasta Poznania. Liczymy na dotrzymanie obietnicy przez Prezydenta Jacka Jaśkowiaka, że do końca jego kadencji ulica Ożarowska zostanie wybudowana. Budowa ulicy Ożarowskiej jest oczekiwana przez Mieszkańców Głuszyny od kilkudziesięciu lat.
/ Krzysztof Stobieniecki /
Jak poprawnie segregować śmieci?
[Wtorek, 11 lutego 2020]
Z roku na rok wytwarzamy coraz więcej odpadów i chociaż segregujemy coraz lepiej, wciąż pojawiają się wątpliwości, co zrobić z papierem po maśle, kartonem po mleku czy torebką po herbacie.
Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej przygotował dla mieszkańców naszej aglomeracji nowe materiały informacyjne dotyczące prawidłowego postępowania z odpadami. Nasza znajomość przepisów oraz świadomość opłaci się wszystkim, bowiem w skali pojedynczego gospodarstwa domowego oraz w skali makro- płacimy wtedy mniej za usługi wywozu i segregacji odpadów oraz żyjemy w czystszym i ładniejszym środowisku. We wrześniu 2018 r. uruchomiono darmową aplikację WYWOZIK GOAP, w której możemy znaleźć np. terminy wywozu śmieci wpisując odpowiedni adres. Warto też zapoznać się z poradnikiem – książeczką załączoną w wersji do pobrania.
Szczegółowe informacje można też odszukać na stronie internetowej: www.goap.org.pl

Instrukcja segregacji.
/ Jolanta Gątarska /
BEZPŁATNE: INTERNET, KOMPUTER, SZKOLENIE! Projekt ,,Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu’’
[Piątek, 7 lutego 2020]
Miasto Poznań realizuje projekt w ramach którego mieszkańcom Poznania użyczane są bezpłatnie zestawy komputerowe, zapewniany jest dostęp do internetu oraz szkolenie z podstaw obsługi komputera.

Wnioski można składać od 3.lutego do 15.lipca 2020 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Projekt skierowany jest do mieszkańców Poznania (wymagany meldunek) korzystających z pomocy społecznej/ zasiłków rodzinnych/ – o dochodzie poniżej 700 zł netto lub osób posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, również do samotnych rodziców lub rodzin zastępczych.


Miejsce składania wniosków Urząd Miasta Poznania, ul. Matejki 50, pokój 209, II piętro, tel. 61 878 51 82, 61 878 51 40

Więcej informacji: www.poznan.pl/wykluczeniecyfrowe
/ Jolanta Gątarska /
JASEŁKA W PRZEDSZKOLU ,,IKAREK’’
[Wtorek, 28 stycznia 2020]
W dniu 20 stycznia 2020 r. dzieci z przedszkola ,,Ikarek’’ zaprezentowały mieszkańcom Głuszyny Jasełka oraz wierszyki i piosenki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Do pięknego występu artystycznego Maluszków przygotowały Panie wychowawczynie, za co im bardzo dziękujemy.
Organizatorami uroczystości byli: Rada Osiedla Głuszyna oraz Przedszkole Nr 17 ,,Ikarek’’. Przybyli Mieszkańcy naszego osiedla poczęstowani zostali domowymi wypiekami oraz kawą i herbatą, a dla Maluchów przygotowane były słodkie niespodzianki.
/ Jolanta Gątarska /
WYSTĘP DZIECI Z PRZEDSZKOLA ,,IKAREK”
[Sobota, 11 stycznia 2020]
20 stycznia 2020 r. (pon.) o godz. 15.30 w budynku przedszkola w Sali Teatralnej (wejście z lewej strony od wejścia głównego – schodami w dół) odbędzie się występ dzieci z naszego przedszkola – dzieci zaprezentują Jasełka oraz krótki program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyłych Gości poczęstujemy kawą i herbatą oraz domowym ciastem.

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców
Rada Osiedla Głuszyna oraz Przedszkole ,,IKAREK’’
/ Jolanta Gątarska /
Program Profilaktyki Nowotworów Skóry.
[Piątek, 10 stycznia 2020]
Nowotwory złośliwe skóry należą do najliczniejszej grupy złośliwych chorób onkologicznych. Jest ich kilka rodzajów, przy czym najczęściej diagnozowane są raki podstawnokomórkowe, płaskonabłonkowe oraz powszechnie znane czerniaki. Niezależnie od rodzaju, na ich rozwój silnie wpływają czynniki środowiskowe, przede wszystkim ekspozycja skóry na promieniowanie słoneczne.
/ Jolanta Gątarska /


wróć / do góry

Copyright © 2013-2020 by InterLaNet Dariusz Ludwikowski