Strona główna | Archiwum aktualności


Find more about Weather in Poznań, PL
893gluszyna.pl

Archiwum aktualności z lat: 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020,

Aktualności z naszego osiedla


Obóz szybowcowy uczniów klas lotniczych Gimnazjum w Głuszynie
[Poniedziałek, 11 września 2017]
Od dziesięciu lat uczniowie klas lotniczych Gimnazjum nr 30 w Głuszynie podsumowanie zajęć z propedeutyki lotnictwa mają na obozie szybowcowym odbywającym się na lotnisku Przylep k. Zielonej Góry. Uczniowie mają możliwość odbyć loty szybowcami z instruktorem ,poznać smak przebywania w przestworzach. Od początku działalności klas lotniczych aktywny udział biorą członkowie Stowarzyszenia Pilotów Wojskowych Lotniska Krzesiny. Zajęcia z propedeutyki ,zajęcia w modelarni jak również wyjazd na obóz szybowcowy jest dotowany z funduszy Rady Osiedla, która co roku przeznacza fundusze na zajęcia dla młodzieży.
Święto 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego
[Poniedziałek, 4 września 2017]
W dniu 04.09.2017 w dniu Święta 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego na cmentarzu parafialnym przy ulicy Daszewickiej, odbyła się okolicznościowa uroczystość poświęcona pamięci wszystkim zmarłym żołnierzom i pracownikom cywilnym 62 pułku lotnictwa myśliwskiego i 3 pułku lotnictwa myśliwskiego. Od 2008 roku 31 BLT kultywuje tradycje 62 plm i 3plm. Data czwarty września – Święto Bazy, nawiązuje do 04.09.1954 roku , daty powołania jednostki lotniczej na lotnisku Krzesiny. Ceremonia złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą zmarłych śmiercią tragiczną pilotów 62 plm ,zgromadziła liczne grono uczestników, w tym członków Stowarzyszenia Pilotów Wojskowych Lotniska Krzesiny ,delegację 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego z dowódcą płk pil. Rafałem Zadenckim ,delegację Rady Osiedla z przewodniczącym Henrykiem Kanią i przewodniczącym Zarządu Osiedla Kazimierzem Gadomskim, żołnierzy rezerwy personelu lotniczego ,uczniów klas lotniczych Zespołu Szkół z Głuszyny, mieszkańców Osiedla Głuszyna. Okolicznościowe przemówienie ,przypominające historię jednostek lotniczych od 1954 roku, wygłosił Prezes Stowarzyszenia mjr rez. pil. Krzysztof Stobieniecki . Modlitwę za wszystkich zmarłych odmówił Kapelan Garnizonu Poznań ks. płk Mariusz Stolarczyk. Podniosłym momentem było złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy przez przybyłe delegacje. Żołnierz Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych odegrał sygnał ,,Śpij Kolego”. Oprawę uroczystości zapewnili żołnierze 31 BLT wystawiając asystę honorową.
Piosenka – Zdrój
[Piątek, 12 maja 2017]
W piątek 12.05.2017 klub 31 BLT już po raz drugi zmienił się w miejscowość uzdrowiskową Piosenka – Zdrój. Katarzyna Jamróz, Rafał Piechota, Jacek Skowroński i Marcin Chenczke zaprezentowali piosenki Jonasza Kofty w spektaklu zatytułowanym „Kofta, nastroje i żart”. Za sprawą wspaniale śpiewającej Katarzyna Jamróz i dzięki piosenką takim jak „Podróżą każda miłość jest” i „Jego portret” było lirycznie i nastrojowo. W spektaklu nie zabrakło też dynamicznych przebojów „Idź swoją drogą”, „Do łezki łezka” i wielu innych. A na koniec pani Kasia oczarowała wszystkich piękną interpretacją piosenki „Pamiętajcie o ogrodach”. Między piosenkami subtelnie żartował Rafał Piechota oprowadzając licznie zgromadzoną publiczność po tym wyjątkowym uzdrowisku. A wszystko to działo się przy czarującym akompaniamencie Jacka Skowrońskiego (piano) i Marcina Chenczke (kontrabas). Publiczność wychodziła zachwycona, dopytując kiedy w gościnnych progach klubu 31BLT pojawi się kolejne „Uzdrowisko Piosenka – Zdrój” .
/ Krzysztof Stobieniecki /
Teren Parku im.Pawła Edmunda Strzeleckiego w Głuszynie ma szansę stać się uroczym zakątkiem na naszym Osiedlu.
[Czwartek, 30 marca 2017]
Po kilku latach starań Rady Osiedla, a zwłaszcza determinacji Przewodniczącego Rady Henryka Kani ,teren Parku im.Pawła Edmunda Strzeleckiego w Głuszynie ma szansę stać się uroczym zakątkiem na naszym Osiedlu. Zarząd Zieleni Miejskiej Miasta Poznania ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej tego terenu . Po dopełnieniu wszystkich formalności, inwestycja planowana jest do realizacji w 2018-tym roku. Środki finansowe na ten cel są zaplanowane w budżecie Miasta Poznania.
/ Krzysztof Stobieniecki /
Koncert Walentynkowy
[Piątek, 17 lutego 2017]

W dniu 17.02.2017 Klub 31 BLT zmienił się w Uzdrowisko Krzesiny – Zdrój.

Autorzy i wykonawcy spektaklu „Osiecka, klimacik i żart” zaprosili publiczność do parku zdrojowego na spacer w towarzystwie piosenek Agnieszki Osieckiej.

W przedstawieniu udział wzięli Oksana Hamerska, aktorka Teatru Muzycznego w Poznaniu, pianista Jacek Skowroński, kontrabasista Marcin Chenczke a całość z poczuciem humoru prowadził Rafał Piechota.

Publiczność miała okazje posłuchać pięknych interpretacji takich przebojów jak „Bossa nova do poduszki”, „Chłopak z drewna”, „Sama chciała” i wielu innych piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej.

/ Krzysztof Stobieniecki /


wróć / do góry

Copyright © 2013-2020 by InterLaNet Dariusz Ludwikowski