Strona główna | Archiwum aktualności


Find more about Weather in Poznań, PL
893gluszyna.pl

Archiwum aktualności z lat: 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020,

Aktualności z naszego osiedla


UCZCIJMY 101. ROCZNICĘ POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO
[Piątek, 20 grudnia 2019]
27 grudnia 2019 roku będziemy obchodzili 101. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji w Poznaniu odbędzie się wiele różnych uroczystości. Zachęcamy Mieszkańców naszego Osiedla Głuszyna do wzięcia udziału m.in. w dwóch wydarzeniach, na które wstęp jest wolny i które odbędą się w centrum Poznania.

1. Widowisko Multimedialne ,, Światło Zwycięstwa. Poznań 2019’’ - godz. 18.30, Plac Wolności.

2. Koncert ,,Wielkopolanie śpiewają Niepodległej’’ - wspólny śpiew pieśni z okresu powstania wielkopolskiego, godz. 19.30, dziedziniec Urzędu Miasta Poznania.
/ Jolanta Gątarska /
WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !
[Czwartek, 19 grudnia 2019]
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Mieszkańcom naszego osiedla składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, ciepłej i rodzinnej atmosfery oraz okazji do odpoczynku i zadumy. Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia, poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia towarzyszą Państwu przez cały Nowy Rok.

Rada Osiedla Głuszyna
/ Jolanta Gątarska /
Zmiana terminu spotkania przedświątecznego dla Seniorów 60+
[Środa, 4 grudnia 2019]
Spotkanie przedświąteczne dla Seniorów 60+ naszego osiedla odbędzie się 11 grudnia 2019 r. (środa) w Domu Działkowca ,,Głuszynka’’. Godz. 16.30. Za zmianę przepraszamy.
/ Stanisława Sezonowicz /
Spotkanie autorskie z Witoldem Gadowskim
[Czwartek, 28 listopada 2019]
6 grudnia 2019 r. o godz. 18.00 Biblioteka Klubu 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego zaprasza na spotkanie autorskie z dziennikarzem śledczym i publicystą Witoldem Gadowskim, autorem pasjonujących książek sensacyjnych opartych na prawdziwych wydarzeniach. Gadowski pisze o współczesnym terroryzmie, mafii, przemycie itp., jest autorem m.in. „Smaku wojny”, „Wieży komunistów”, ,,Szlag trafił” , współautorem ,,Tragarzy śmierci”.

Wstęp wolny
Sala Widowiskowa
Więcej inf. pod nr tel. 261 548 589
/ Jolanta Gątarska /
Spotkanie z p. Tomaszem Lewandowskim - prezesem Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu
[Wtorek, 26 listopada 2019]
26 listopada 2019 r. w odpowiedzi na zaproszenie Lokatorów mieszkań komunalnych przy ul. Sypniewo 23, p. Henryk Kania z Rady Miasta Poznania zaprosił prezesa Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych p. Tomasza Lewandowskiego na spotkanie z zainteresowanymi mieszkańcami Głuszyny. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 53, zorganizował je przewodniczący Zarządu Osiedla p. Krzysztof Stobieniecki. W spotkaniu wzięli też udział Osiedlowi Radni.
Przybyli mieszkańcy przedstawili Prezesowi ZKZL swoje oczekiwania dotyczące poprawy warunków bytowych w swoich mieszkaniach. Niestety, bardzo duża liczba potrzeb remontowych w mieszkaniach komunalnych w całym mieście oraz niewystarczająca kwota środków finansowych jaką ma do dyspozycji zarząd nie napawają optymizmem. Pan Lewandowski zobowiązał się w 2020 roku dokonać szczegółowego przeglądu budynków mieszkalnych ZKZL przy ulicy Sypniewo 23, by podjąć decyzję co do zasadności przyszłych inwestycji w te lokale. Padła również deklaracja utwardzenia dróg znajdujących się między budynkami. Niedługo zapadnie też decyzja z Urzędu Miasta w sprawie wybudowania nowej drogi dojazdowej do tych lokali.
/ Jolanta Gątarska /
Prof. Peter Gray z Queen’s University Belfast, znawca postaci Pawła Edmunda Strzeleckiego z oficjalną wizytą na Głuszynie
[Czwartek, 21 listopada 2019]
Z przyjemnością informujemy, że 21 listopada 2019 r. na naszym osiedlu gościliśmy prof. Petera Gray’a. Pan Profesor zajmuje się XIX-wieczną historią Irlandii, szczególnie okresem Wielkiego Głodu, a przy tej okazji również postacią Pawła Edmunda Strzeleckiego. Uroczyste spotkanie z Panem Profesorem odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 53 noszącej imię naszego wielkiego odkrywcy, naukowca i filantropa Pawła Edmunda Strzeleckiego. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Rady Osiedla Głuszyna, którzy pokazali Panu Profesorowi także inne miejsca poświęcone P.E. Strzeleckiemu: pamiątkową tablicę na murach naszego kościoła parafialnego oraz nowy park noszący imię podróżnika. Gościł z nami również p. Wojciech Owsianowski, Członek Honorowy PTTK.

Strzelecki znany jest bardziej jako badacz Australii, mniej znane są jego inne osiągnięcia. Przebywając w połowie XIX w. w Irlandii wspierał on głodujących Irlandczyków organizując zbiórki pieniężne i dokumentując ten najbardziej bolesny moment w dziejach kraju.

Profesor Gray wygłosił wykład w dniu 21 listopada, o godzinie 18:00, w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Wykład odbywał się w ramach obchodów 20-lecia powstania Konsulatu Honorowego Irlandii w Poznaniu. Organizatorem była Ambasada Irlandii w Warszawie i Konsulat Honorowy Irlandii w Poznaniu.
/ Jolanta Gątarska /
SPOTKANIE ANDRZEJKOWE DLA SENIORÓW
[Niedziela, 10 listopada 2019]
22 LISTOPADA 2019 (PIĄTEK) O GODZINIE 17.00 W DOMU DZIAŁKOWCA ,,GŁUSZYNKA” ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE ANDRZEJKOWE - zapisy i informacje od 13.XI. w Zakładzie Fryzjerskim Pani Jarzębowskiej

ZAPEWNIAMY:
- CIASTO, OWOCE, SOKI, KAWĘ, HERBATĘ,
- GRY PLANSZOWE I SPRAWNOŚCIOWE,
- DEGUSTACJĘ SMAKÓW LATA ZAMKNIĘTYCH W SŁOIKACH,
- KONKURS NA NAJSMAKOWITSZY PRZETWÓR,
- ULUBIONE UTWORY MUZYCZNE

ZAPRASZAMY !

PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW BUDŻETU MIASTA POZNANIA PROJEKT OPRACOWAŁY: STANISŁAWA SEZONOWICZ, ELŻBIETA KOTOWICZ, WANDA WAKSMAN
/ Jolanta Gątarska /
JESIENNE PROPOZYCJE RADY OSIEDLA DLA SENIORÓW
[Sobota, 9 listopada 2019]

1 . BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA SENIORÓW ,,ZDROWY KRĘGOSŁUP” – Szkoła Podstawowa Piątek godz. 19.00 (od 15 listopada 2019).
2. WARSZTATY ,,TRENING PAMIĘCI” - Dom Działkowca ,,Głuszyna” Poniedziałek godz. 10.00 (od 18 listopada 2019).
3. WYCIECZKA DO GNIEZNA - 7 grudnia 2019 r. (zapisy od 13 listopada w Zakładzie Fryzjerskim Pani Jarzębowskiej).
4. SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE - Dom Działkowca ,,Głuszynka” 12 grudnia godz. 18.00.
5. INDYWIDUALNE KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM TEL. 504 655 349
(Projekt finansowany jest ze środków UMP)
/ Jolanta Gątarska /
PIOSENKI KABARETOWE W KLUBIE 31. BLT
[Piątek, 8 listopada 2019]
23 listopada 2019 r. Klub 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego zaprasza na przedstawienie

UZDROWISKO Piosenka-zdrój, podczas którego usłyszymy piosenki kabaretowe ,,Dziewczyny, ciasteczka i żart” Kabaretu AFERA, zobaczymy też Kwartet Radosny PRIMADONNY oraz Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.

Odbędą się dwa przedstawienia: o godz.17.00 oraz 19.30

Wstęp wolny za okazaniem wejściówki; szczegóły pod nr tel. 261 548 556
/ Jolanta Gątarska /
ZWYCIĘSKIE PROJEKTY NA GŁUSZYNIE
[Czwartek, 7 listopada 2019]
Miło jest nam poinformować mieszkańców naszego osiedla, że w konkursie na najlepszy projekt w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2020 zwyciężyły aż trzy projekty z Głuszyny.
Są to:

1.Nasz Sportowy Fyrtel
Darmowe zajęcia rekreacyjno-sportowe dla mieszkańców Różnorodne bezpłatne zajęcia rekreacyjno- sportowe dla wszystkich mieszkańców Głuszyny, Krzesin-Pokrzywna-Garaszewa, Starołęki-Minikowa-Marlewa, Szczepankowa-Spławia i Krzesinek.

2.Usprawnienie działania strażaków OSP Poznań-Głuszyna
Zakup nowego lekkiego samochodu ratownictwa technicznego, celem poprawy mobilności i dyspozycyjności jednostki podczas działań.

3.Poprawa bezpieczeństwa strażaków OSP Poznań-Głuszyna
Zakup środków ochrony indywidualnej dla strażaków, celem poprawy bezpieczeństwa i profilaktyki nowotworowej.
/ Jolanta Gątarska /
GRY PLANSZOWE W KLUBIE 31. BLT
[Środa, 16 października 2019]
Klub 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego ul. Silniki 1 zaprasza wszystkich zainteresowanych grami planszowymi na cotygodniowe spotkania we wtorki w godz.16.00 - 18.00.
W gry planszowe będą mogli pograć zarówno juniorzy, jak i seniorzy oraz początkujący lub zaawansowani gracze. Wstęp jest wolny.

Więcej informacji pod nr tel. 261 548 589
/ Jolanta Gątarska /
WARSZTATY W KLUBIE 31. BLT DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
[Poniedziałek, 14 października 2019]
Zachęcamy rodziców małych dzieci oraz młodzież naszego osiedla do zapoznania się z całorocznym planem warsztatów, które będą odbywały się w pracowniach Klubu 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w roku szkolnym 2019/2020.
/ Jolanta Gątarska /
ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ
[Niedziela, 13 października 2019]
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty dużo zdrowia, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z pracy.
Serdecznie gratulujemy p. Dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi Nr 5 Barbarze Osiak Nagrody Prezydenta m. Poznania.

Rada Osiedla
/ Jolanta Gątarska /
BIESIADA SENIORALNA
[Sobota, 12 października 2019]
W sobotę 19 października 2019 r. o godz. 18.00 w Domku Działkowca ,,GŁUSZYNKA’’ starsi mieszkańcy naszego osiedla będą mogli spotkać się przy kawie i ciastku, posłuchać muzyki oraz potańczyć. Szczegółowe informacje oraz zapisy odbywają się w Zakładzie Fryzjerskim u Pani Jarzębowskiej.
Drodzy Seniorzy, mocno zachęcamy i zapraszamy.
/ Stanisława Sezonowicz /
SPRZĄTANIE ŚWIATA NA GŁUSZYNIE
[Czwartek, 26 września 2019]
W sobotę 21 września 2019 r. mieszkańcy osiedla wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Akcję zorganizowali radni osiedla Głuszyna, a pieczę nad wszystkim trzymał p. Radosław Sip. Przyłączyła się też młodzież szkolna wraz z opiekunami oraz chętni mieszkańcy Głuszyny. Zebrano ponad 20 worków śmieci z pobliskiego lasu. Wszystkim uczestnikom Sprzątania bardzo dziękujemy.

Apelujemy - nie wyrzucamy butelek, plastikowych opakowań, zużytych urządzeń, ubrań i wszelkich niepotrzebnych rzeczy do lasu. Śmieci wrosły już w glebę lasu, co stanowi zagrożenie nie tylko dla świata roślin i zwierząt, ale również dla ludzi.
/ Jolanta Gątarska /
Zaproszenie na film "Instruktor".
[Środa, 25 września 2019]
Zapraszamy Mieszkańców Osiedla Głuszyna na projekcje filmu ,,Instruktor”, która odbędzie w dniu 05.10.2019 r. godz. 10:00 w klubie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego, przy ul. Silniki 1.
Film opowiada historię niezwykłego człowieka, pilota wojskowego i instruktora aeroklubowego płk pil. Hieronima ,,Franka” Kowalskiego, syna pułku z czasów II wojny światowej, wieloletniego pilota 62. pułku lotnictwa myśliwskiego, Kawalera Orderu Virtuti Militari.

Wstęp wolny.
/ Krzysztof Stobieniecki /
ZAJĘCIA SPORTOWY FYRTEL
[Czwartek, 12 września 2019]
W ramach projektu Sportowy Fyrtel mieszkańcy naszego osiedla mogą korzystać z nieodpłatnych zajęć sportowo – rekreacyjnych.

Wtorek (Przedszkole Nr 17 ,,Ikarek”, ul. Głuszyna 206 A)
10.00 – 10.45 ZDROWY KRĘGOSŁUP (dla seniorów)
11.00 – 11.45 ZUMBA GOLD (dla seniorów)
12.00 – 12.45 ZDROWY KRĘGOSŁUP (dla seniorów)

Wtorek (przedszkole Nr 17 ,,Ikarek”, ul. Głuszyna 206 A)
17.00 – 17.45 KSZTAŁTOWANIE SYLWETKI
18.00 – 18.45 PILATES
19.00 – 19.45 ZUMBA GOLD

Sobota ( Głuszyna – spotkanie przy placu zabaw obok ul. Czekanowskiego/Domeyki)
10.30 – 11.30 NORDIC WALKING (marsz z kijkami)

Więcej informacji o projekcie : Sportowy Fyrtel
/ Krzysztof Stobieniecki /
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE FINANSOWANE PRZEZ RADĘ OSIEDLA
[Wtorek, 10 września 2019]
W roku szkolnym 2019/20 będą kontynuowane bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży naszego osiedla z modelarstwa lotniczego w Klubie 31. BLT ul. Silniki 1 oraz dodatkowe zajęcia w Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi Nr 5 ul. Głuszyna 187. Koszt prowadzenia zajęć pokrywany jest z budżetu Rady Osiedla Głuszyna.
Kółko modelarskie w Klubie 31.BLT: wtorki i piątki godz. 16.00 – 18.30
Tematyka zajęć w szkole: kółko teatralne, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne i logopedyczne.
W okresie ferii zimowych planuje się uruchomienie zajęć sportowych, językowych i plastycznych przeznaczonych dla chętnej młodzieży szkolnej.
Koordynatorem projektu jest p. Zenobia Bałut, do której kierujemy zainteresowane osoby.
/ Krzysztof Stobieniecki /
REMONT PRZEDSZKOLA
[Sobota, 7 września 2019]
Na remonty pomieszczeń w Przedszkolu Nr 17 ,,Ikarek” w roku 2020 Rada Osiedla Głuszyna przeznaczyła ok. 25 tys. zł. We wrześniu 2019 r. przedszkole mogło przywitać Maluszków m. in. odmalowanymi szafkami oraz sprawnie działającym nowym kotłem ciepłowniczym.
/ Krzysztof Stobieniecki /
ZAJĘCIA USPRAWNIAJĄCE W WYKORZYSTANIEM SIŁOWNI ZEWNĘTRZNYCH.
[Niedziela, 1 września 2019]
Zajęcia przeznaczone są dla każdej grupy wiekowej (zarówno dla kobiet jak i mężczyzn). Zajęcia będą polegać na przeprowadzeniu treningu siłowego z elementami fitness. Składać się będą z 3 części – rozgrzewki, ćwiczeń siłowych oraz rozciągania. Instruktor na początku zajęć i w ich trakcie będzie dokładnie tłumaczył i pokazywał ćwiczenia i w razie potrzeby korygował błędy uczestników.
Zajęcia (w miarę możliwości) będą dopasowane do indywidualnych potrzeb, umiejętności i stanu zdrowia uczestników.
Celem zajęć jest poprawa sprawności fizycznej uczestników.
Zajęcia dla uczestników są nieodpłatne.


Miejsca:
OSiR Głuszyna (przy boisku Lotnika Poznań)
OSP Krzesiny (ul. Rudzka)
Szczepankowo 74 (szkoła podstawowa nr 61)
ul. Unii Lubelskiej (przy bloku nr 16) lub salce parafialnej

Szczegóły u trenera: Jakub Motała 501321468
/ Krzysztof Stobieniecki /
PARK IM. PAWŁA EDMUNDA STRZELECKIEGO
[Piątek, 16 sierpnia 2019]
Latem 2019 r. przekazany został do użytku Park im. Pawła Edmunda Strzeleckiego. Ten wielki podróżnik i odkrywca (1797 – 1873) urodził się właśnie na Głuszynie i możemy być z tego dumni. Niewiele pozostało z dawnego majątku rodziny Strzeleckich.
Odsłonięte zostały pozostałości domu, w którym urodził się Strzelecki. Dzięki wieloletnim staraniom p. Henryka Kani najpierw Przewodniczącego Rady Osiedla Głuszyna, a następnie Radnego Rady Miasta Poznania udało się zrewitalizować zaniedbany teren i utworzyć piękny park. Park usytuowany jest niedaleko OSP Poznań-Głuszyna oraz kościoła parafialnego św. Jakuba Większego Apostoła. Ładnie zaprojektowany, z alejkami, ławkami, mostkami, małymi stawami, tablicami edukacyjnymi i latarniami oraz siłownią i placem zabaw dla dzieci stanowi piękny zakątek naszego osiedla. Jesienią czekają jeszcze prace związane z nasadzeniami kwiatów i krzewów.

Zachęcamy do spacerów, jednocześnie prosimy o uszanowanie ciszy, czystości oraz infrastruktury tego pięknego parku.
/ Krzysztof Stobieniecki /
NOWA RADA OSIEDLA GŁUSZYNA KADENCJA 2019-2023
[Czwartek, 16 maja 2019]
W dniu 11.04 2019 w Sali Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowo wybranych Radnych Osiedlowych kadencji 2019-2023.
Na pierwszej sesji oprócz ślubowania, odbył się tylko wybór Przewodniczącego Rady Osiedla.
Nowym Przewodniczącym został Radny --- WOJCIECH WILCZYŃSKI.

Kolejna sesja Rady Osiedla odbyła się 07.05.2019. Głównymi punktami sesji był wybór wiceprzewodniczących Rady oraz wybór Przewodniczącego Zarządu ,jego zastępców i członków Zarządu.
Wiceprzewodniczącymi Rady zostały Radne --MARZENA MORYSON-PATALAS i STANISŁAWA SEZONOWICZ.

Przewodniczącym Zarządu został wybrany KRZYSZTOF STOBIENIECKI.

Zastępcami RADOSŁAW SIP i ROMAN BARTKOWIAK.

Członkami Zarządu zostali BARTOSZ BARTKOWIAK i PIOTR SKARŻYŃSKI.

Nowej Radzie życzymy owocnej pracy dla dobra wspólnego naszego Osiedla.
/ Krzysztof Stobieniecki /
NOWI RADNI OSIEDLOWI Kadencja 2019—2023
[Poniedziałek, 25 marca 2019]
List Prezydenta Miasta Poznania do Mieszkańców.
[Czwartek, 7 lutego 2019]

W załączniku zamieszczono List Prezydenta Miasta Poznania do Mieszkańców.


wróć / do góry

Copyright © 2013-2020 by InterLaNet Dariusz Ludwikowski